ANKETA Je li Dinamu protiv Hajduka poništen regularan pogodak?

POGLEDAJTE spornu situaciju.

Главная страница » ANKETA Je li Dinamu protiv Hajduka poništen regularan pogodak?

DINAMO je u derbiju petog kola SuperSport HNL-a svladao Hajduk s 4:1. Gosti su poveli golom Janija Atanasova u nadoknadi prvog poluvremena, ali Plavi su s četiri gola u zadnjih pola sata preokrenuli rezultat. Precizni su bili Martin Baturina, Arijan Ademi, Amer Gojak i Mislav Oršić.

Pogodak Atanasova nije bio prvi koji smo vidjeli na utakmici. Igrala se 21. minuta kada je Luka Ivanušec loptom preko obrane pronašao Darija Špikića, a ovaj je lijevom nogom matirao Lovru Kalinića. Ipak, sudac je nakon konzultacije s VAR sobom poništio pogodak zbog zaleđa.

Usporena snimka, a onda i slika u kojoj je akcija zaustavljena s povučenim linijama, donijele su sumnje u takvu odluku, a razlika između Špikića i Davida Čoline (predzadnjeg Hajdukovog igrača) mjeri se u milimetrima.

Treba napomenuti kako povlačenje linija, a samim time i odluka o zaleđu, dolazi automatski. Međutim, VAR sustav radi 25 različitih kadrova (između kojih je razlika nekoliko milisekundi) kako bi odredio točan trenutak upućivanja lopte prema napadaču.

Tu je moguća pogreška, a kadar s linijama izgleda kao da linija nije povučena s vrha kopačke Čoline (dijela koji je najbliži Kaliniću i prema kojem se gleda je li Špikić u zaleđu), nego sredine zgloba.