Košarkaši Milwaukeeja, trenutačno najbolja NBA momčad i prvaci od prije dvije sezone, svladali su u gostima New Orleans 128-119, u noći s ponedjeljka na utorak. U izjednačenoj utakmici prevaga na stranu gostiju bio je raspoloženi Giannis Antetokounmpo koji je dvoboj završio s 42 poena. Iz igre je šu…

Главная страница » Antetokounmpo raspoložen protiv New Orleansa, Dončić i Kidd isključeni na gostovanju kod Minnesote

Košarkaši Milwaukeeja, trenutačno najbolja NBA momčad i prvaci od prije dvije sezone, svladali su u gostima New Orleans 128-119, u noći s ponedjeljka na utorak.

U izjednačenoj utakmici prevaga na stranu gostiju bio je raspoloženi Giannis Antetokounmpo koji je dvoboj završio s 42 poena. Iz igre je šutirao 12-17, a tijekom utakmice uputio je čak 22 slobodna bacanja od čega je pogodio 17. Svemu tome je dodao i deset skokova.

Na ovom gostovanju za Buckse nije igrao nominalno drugi najbolji igrač Middleton, ali je Giannis imao savršenu potporu u Brookeu Lopezu koji je ubacio 30 koševa uz sedam skokova.

New Orleans je cijelu utakmicu bio blizu, ali na kraju ipak nije ugrozio goste iz Milwaukeeja unatoč odličnoj igri litavskog centra Jonasa Valančiunasa koji je zabio 37 poena, a imao je i 18 skokova te pet asistencija. Jako dobro je odigrao i C.J. McCollum koji je ubacio 31 poen (6-10 za tri poena) uz osam skokova i devet dodavanja. New Orleansu je ovo bio četvrti poraz u nizu, dok je Milwaukee sada na omjeru 22-8.

Minnesota je pred svojim navijačima svladala Dallas 116-106, s tim da je krajem treće četvrtine zbog stalnih prigovora isključen najbolji igrač Dallasa Luka Dončić, a potom i njegov trener Jason Kidd. No, Dallas je utakmicu izgubio u drugoj četvrtini koju je domaćin dobio s velikih 36-14.

Za Minnesotu su po 27 koševa ubacili Anthony Edwards i Naz Reid, a zanimljivo da su obojica imala i po 13 skokova, s tim da je Edwards ostao milimetrima blizu ‘triple-double‘ učinka jer je svemu dodao i devet asistencija.

Dok je bio na parketu Dončić je skupio 19 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Nakon produžetka Philadelphia je bila bolja od Toronta 104-101 što je 76ersima bila peta pobjeda u nizu, dok je Toronto izgubio šestu utakmicu za redom. Za domaćina je Joel Embiid ubacio 28 koševa uz 11 skokova, a James Harden 14 uz sedam skokova i osam asistencija.

U dodatnih pet minuta Toronto je ubacio samo dva poena, a prvo ime gostujućeg sastava ukupno je bio Pascal Siakam s 38 poena, 15 skokova i osam asistencija.

Uz cijelu petorku koja je imala dvoznamenkasti broj poena, kao i Cedija Osmana koji je s klupe ubacio 22 poena, Cleveland je doma svladao Utah 122-99, dok je u napetoj završnici Atlanta pobijedila Orlando 126-125 uz 37 poena i 13 asistencija Trae Younga.

Phoenix se poigrao s LA Lakersima koje je pobijedio 130-104, s tim da je već na poluvremenu bilo +24 za domaćina (68-44). I cijela petorka Phoenixa je imala dvoznamenkasti broj poena, a najbolji među njima bio je Chris Paul koji je postigao 28 koševa uz osam asistencija.