Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal ponovno je povećao svoju prednost u odnosu na drugoplasirani Manchester City na osam bodova zahvaljujući 4-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Leeds Uniteda u susretu 29. kola. Arsenal je poveo pred kraj prvog poluvremena kada je Gabriel Jesus u 35. mi…

Главная страница » Arsenal razbio Leeds kod kuće i ponovno pobjegao Manchester Cityju na velikih osam bodova

Arsenal je poveo pred kraj prvog poluvremena kada je Gabriel Jesus u 35. minuti iskoristio kazneni udarac kojega je sam i izborio nakon prekršaja Aylinga. Odmah na početku nastavka White je u 47. minuti povisio na 2-0 na ubacivanje Martinellija, da bi Gabriel Jesus svoj prvi start u prvih 11 u 2023. godini proslavio još jednim pogotkom u 55. minuti. Kristiansen je u 76. minuti smanjio na 3-1, a Xhaka je u 84. minuti postavio konačni rezultat.

Ranije u subotu je aktualni engleski prvak Manchester City na svom stadionu uvjerljivo svladao Liverpool sa 4-1 (1-1). Iako je City imao dominaciju od samoga početka susreta, prvi gol postigli su gosti. Jota je u 17. minuti izbjegao zaleđe, ušao u kazneni prostor gdje je odlično zagradio loptu i omogućio Salahu da dotrči iz drugog plana i preciznim udarcem zatrese mrežu. No, prednost Liverpoola trajala je tek 10-ak minuta, u 27. minuti domaći su izveli preciznu akciju u kojoj su dodavanja izmjenjivali Mahrez, Gundogan i Grealish, a engleski je reprezentativac potom uputio oštar prizemni centaršut u srce kaznenog prostora gdje je natrčao Alvarez i poravnao na 1-1.

Pitanje pobjednika riješeno je početkom drugog poluvremena kada je City s dva gola izgradio prednost od 3-1. Nakon samo 53 sekunde igre u nastavku domaći su poveli, Mahrez je provio desni bok i ubacio loptu u kazneni prostor gdje je natrčao De Bruyne koji je pogodio za 2-1. U 53. minuti već je bilo 3-1, Alvarezov udarac sa 10-ak metara blokorao je Alexander-Arnold, ali je odbio loptu samo do Gundogana koji je pogodio uz desnu vratnicu nemoćnog Allisona. Konačni rezultat postavio je Grealish nakon duplog pasa s De Bruyneom u 74. minuti.

Vodeći Arsenal sada ima 72 boda, drugi City je na 64 uz utakmicu manje.