KLUB iz provincije skoro je došao do senzacije.

Главная страница » Atletico Madrid se u posljednjih 15 minuta spasio ispadanja protiv četvrtoligaša

PRVAK španjolske iz prošle godine Atletico Madrid izbjegao je blamažu u Kupu kralja. Ekipa Diega Simeonea na kraju je upisala pobjedu rezultatom 1:3 na gostovanju kod četvrtoligaša Arenteira iako je u prvom dijelu gubila, a sve do 76. minute rezultat je bio izjednačen.

Atletico je stigao u goste Arenteiru, klubu iz četvrte lige koji dolazi iz gradića od svega desetak tisuća stanovnika O Carballina u Galiciji, pokrajini na krajnjem sjeverozapadu Španjolske. Ekipa Arenteira po Transfermarktu ukupno vrijedi dva milijuna eura, a Atleticova više od 520 milijuna.

Morata nije mogao zabiti iz penala

Ipak, Arenteiro je prvi poveo preko Marquitosa u 42. minuti i na odmor otišao s prednošću. U prvoj minuti nadoknade prvog dijela Yannick Carrasco je s bijele točke donio izjednačenje. U 59. minuti Atleticu je dosuđen novi penal, a loptu je uzeo Alvaro Morata, napadač koji je na Svjetskom prvenstvu u Kataru za Španjolce zabio tri gola.

Njegov udarac je sjajnom obranom zaustavio potpuno nepoznati 27-godišnji golman Diego García Vázquez i tako sačuvao neizvjesnost utakmice. Ipak, Atletico se izvukao golom Pabla Barriosa u 76. i drugim golom Carrasca u 91. minuti.