Azerbajdžanski prvak deklasirao poljskog. Zabio i bivši igrač Hajduka

EVO kako su u pretkolu Lige prvaka prošli hrvatski igrači.

Главная страница » Azerbajdžanski prvak deklasirao poljskog. Zabio i bivši igrač Hajduka

AZERBAJDŽANSKI Karabag izborio je plasman u 2. pretkolo Lige prvaka deklasiravši Lech Poznan s 5:1, nakon što je poljski sastav u prvom susretu slavio s 1:0. Kada su gosti poveli u Bakuu već u prvoj minuti golom Kristoffera Veldea, činilo se kako će Lech rutinski do prolaza. Međutim, Karabag je do poluvremena okrenuo rezultat golovima Kadyja (14) i Filipa Ozobića (42), a potom u nastavku s još tri gola “razbio” Poljake. Strijelci su bili Kevin Medina (56), Kady (74) i Abbas Husejnov (78).

U idućoj rundi Karabag će igrati protiv švicarskog prvaka Zuricha. Dalje ide i Žalgiris, koji je u uzvratu nakon produžetaka pobijedio kosovski Ballkani 1:0. Prva utakmica u Prištini je završila 1:1, a uzvrat u Vilniusu bez golova, pa je susret ušao u produžetke. Pogodak odluke zabio je nigerijski napadač Mathias Oyewusi u 97. minuti.

Za Žalgiris je cijeli susret igrao bivši član Dinama, Intera i Rijeke Petar Mamić, dok je Josip Tadić ušao u igru u 106. minuti. Tadić je nosio dres niza klubova, među kojima su i Osijek, Dinamo i Rijeka, a u Žalgiris, koji je njegov 15. klub u karijeri, stigao je prije dvije godine. U prvaku Litve je i hrvatski vratar Tomislav Duka, bivši član Splita, Hajduka i Istre 1961.