Nogometaši Sydney Uniteda 58, nekadašnje Sydney Croatije, nisu uspjeli napraviti još jednu senzaciju i osvojiti kup Australije. U finalu odigranom na CommBank stadionu u Sydneyu klub hrvatskih iseljenika koji je po rangu drugoligaš poražen je 0:2 od velikog favorita Macarthura, člana elitne A-League…

Главная страница » Bajka je završila: hrvatski iseljenici napravili veliku feštu u Australiji pa izgubili u finalu kupa od nemjerljivo jačeg protivnika na račun dva ‘jeftina‘ penala

Nogometaši Sydney Uniteda 58, nekadašnje Sydney Croatije, nisu uspjeli napraviti još jednu senzaciju i osvojiti kup Australije. U finalu odigranom na CommBank stadionu u Sydneyu klub hrvatskih iseljenika koji je po rangu drugoligaš poražen je 0:2 od velikog favorita Macarthura, člana elitne A-League.

Bajka australskih Hrvata, kluba koji ima dresove u bojama hrvatske trobojnice i grb sa šahovnicom, završila je porazom u finalu kupa. Oba pogotka Macarthur je zabio iz naivno skrivljenih kaznenih udaraca. Prvi gol zabio je Al Hassan Toure s bijele točke u 32. minuti. Prethodno je neoprezno i nepotrebno Anthony Tomelić u kaznenom prostoru srušio Ulisesa Davilu. U 90. minuti precizan je s 11 metara bio i Davila, nakon što je Cristian Gonzalez izgubio loptu pa povlačio za dres Craiga Noonea.

Po viđenom Macarthur je i bio puno bliže pobjedi. Očekivano, imao je veći posjed lopte, više udaraca, bolje prigode. Kod rezultata 0:1 početkom drugog poluvremena pogodili su i gredu, a u završnici susreta je Sydney spašavao i vratar Danijel Nižić. Sydney Croatia postavila se čvrsto, kompaktno, tako je pokušavala nadomjestiti hendikep u kvaliteti, ali jednostavno ovaj put više nije išlo. Podsjetimo, na putu do finala momčad trenera Mira Vlastelice izbacila je dva člana A-League Western United i Brisbane Roar, ali trećeg nije uspjela.

Nisu uspjeli Hrvati osvojiti prvi nacionalni kup, ali jest momčad koju vodi legenda Manchester Uniteda Dwight Yorke, klub osnovan 2017. godine. Međutim, Sydney Unitedu je pripala pobjeda na tribinama. Većinu od 16 tisuća gledatelja na stadionu činili su navijači Sydney Uniteda, mahom australski Hrvati. Pjevale su se hrvatske pjesme, palile baklje, uz zastave s kockicama mahalo i obilježjima Hajduka i Dinama, ali nije pomoglo protiv momčadi koja po Transfermarktu vrijedi sedamdesetak puta više (Macarthur 7,65 milijuna eura, Sydney United 110 tisuća). No, bez obzira što nisu podigli trofej, igrači Sydney Uniteda mogu biti ponosni, napravili su čudesan, povijesni rezultat kao prvi drugoligaš koji je nastupio u finalu.

Dodajmo i to da su navijači Sydney Uniteda prije utakmice napravili pravu feštu ispred stadiona, a za vrijeme utakmice su značajno nadglasali navijače Macarthura, kojih je bilo puno manje.

Source: slobodnadalmacija.hr