Barcelona 20. put zaredom kod kuće pobijedila Sevillu, titula joj je sve bliže

UTAKMICA je završila 3:0.

Главная страница » Barcelona 20. put zaredom kod kuće pobijedila Sevillu, titula joj je sve bliže

NOGOMETAŠI Barcelone pobijedili su Sevillu 3:0 u utakmici 20. kola španjolskog prvenstva i, u kombinaciji s porazom 1:0 Real Madrida od Mallorce, povećali prednost pred najvećim rivalima na ljestvici. Barcelona sad ima osam bodova više od drugoplasiranog Reala i 14 od Real Sociedada koji je na trećem mjestu La Liginog poretka.

Bila je ovo 20. uzastopna ligaška utakmica između Barcelone i Seville u kojoj andaluzijski sastav nije stigao do pobjede. Posljednji put Sevilla je u Barceloni u prvenstvenom susretu slavila 2002. godine, a otad je izvukla tek tri remija i upisala 17 poraza.

Ovaj posljednji stigao je boljom igrom domaćina u drugom dijelu. Na poluvremenu je rezultat bio 0:0, a sve je postalo jasno u razmaku od 58. do 79. minute nakon što su gostujuću mrežu pogađali Jordi Alba, Gavi i Raphinha. Ivan Rakitić odigrao je za Sevillu utakmicu u punoj minutaži.