BARCELONA – INTER 3:3 Lewandowski u infarktnoj utakmici spasio Barcu ispadanja

NEVJEROJATNU utakmicu odigrali su Barcelona i Inter u 4. kolu Lige prvaka.

Главная страница » BARCELONA – INTER 3:3 Lewandowski u infarktnoj utakmici spasio Barcu ispadanja

BARCELONA i Inter su u nevjerojatnoj utakmici 4. kola skupine C Lige prvaka odigrali 3:3. Barcelona je povela u 40. minuti golom Dembelea da bi Inter potpuno neočekivano preko Barelle u 50. i Martineza u 63. minuti okrenuo susret. Lewandowski je u 82. izjednačio prije nego što je Gosens u 89. minuti opet šokirao Nou Camp. Ipak, Barcu je od ispadanja iz LP-a spasio Lewandowski u sudačkoj nadoknadi.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOLOVE

Barceloni je trebala pobjeda da se potpuno uključi u borbu za prolazak skupine i Xavijeva momčad je od prve minute nametnula svoju igru i stjerala goste na njihovu polovicu. No, nije se Inter došao samo braniti nego je čekao svoje šanse iz kontre iz kojih će, pokazalo se, kažnjavati svaki propust Barcelone.

Inter prijetio iz kontri

Igrala se 9. minuta kad je Raphinha iz kornera ubacio na drugu stativu, ali je Mhitarjan s crte očistio udarac Lewandowdskoga glavom. Osam minuta kasnije je Inter skoro poveo. Dumfries je ubacio iz slobodnog udarca, ali udarac Džeke s pet metara zaustavlja greda. U nastavku akcije lopta se odbila na drugu stativu do De Vrija, ali ju je Nizozemac u dobroj situaciji potpuno promašio.

Barcelona je stiskala, tražila šansu, ali svaki put kad bi Inter izašao sa svoje polovice bio je opasan. Tako je u 28. minuti nakon kornera Barcelone Barella pobjegao Gaviju i povukao kontru. Pričekao je Dumfriesa koji je dotrčao s desne strane i ostavio mu loptu, ali je Dumfries pucao ravno u Ter Stegena.

Domaćini su u završnici prvog poluvremena počeli redati šanse i na kraju su ipak došli do vodstva. Prvo je u 36. minuti Raphinha iz voleja pucao malo pokraj gola, četiri minute kasnije Onana brani udarac Pedrija s pet metara da bi u sljedećem napadu Barcelona povela.

Barca u završnici poluvremena probila goste

Raphinha je spasio da lopta ne izađe u gol aut i proigrao Sergija Roberta koji bježi Mhitarjanu i nalazi Dembelea u petercu, a Francuz je zakucao loptu u gol za vodstvo Barcelone. Mogli su domaćini tri minute kasnije slomiti Inter, ali je udarac Raphinhe iskosa s desne strane fijuknuo kraj stative.

Barca je na isti način otvorila i drugo poluvrijeme, ali je u 50. minuti doživjela šok. Bastoni je odigrao dugu loptu u šesnaesterac domaćina, a Pique je iz nepoznatih razloga ostao dva metra iza svoje obrane. Barella se zavukao iza leđa obrane, Pique je mislio da Ter Stegen ima loptu i Barella ju je samo skrenuo u gol za 1:1.

Ništa Barcelona nije naučila iz te akcije i do kraja susreta Talijani će terorizirati dezorijentiranu Barceloninu obranu koja je predvođena Piqueom nalikovala na niželigašku. U 56. minuti Dimarco je pobjegao domaćinima i na drugoj stativi našao Džeku, ali se Gavi u zadnji trenutak baca u blok i izbija u korner.

Inter kažnjavao greške Barcelone

Nakon tog kornera lopta je došla do Calhanoglua koji je raspalio s 20 metara, a Ter Stegen je jedva izvadio loptu iz prvih rašlji. Opet korner za Inter iz kojega Dumfries iz blizine puca glavom, a lopta se od Piquea odbija u prvi kut, no Ter Stegen brani i to.

Previše prostora ostavljala je Barcelona Interu koji je u 60. minuti preko Dumfriesa pobjegao u još jednu kontru, ali je Alonso blokirao njegovu povratnu loptu. I onda je Inter u 63. minuti okrenuo utakmicu. Busquets je na centru izgubio loptu i onda dolazi do Calhanoglua koji dugom loptom na drugoj strani šesnaesterca nalazi Martineza. Argentinac se odhrvao duelu Garcije i onda od jedne pa od druge stative pogodio za 1:2.

Šokirana Barcelona krenula je u totalni napad pa je u 75. minuti Lewandowski nakon ubačaja Dembelea iz kornera glavom pucao preko gola. Ipak, Poljak je imao više sreće, i to dosta, sedam minuta kasnije. Nakon gužve u šesnaestercu lopta mu je došla u noge i pucao je, ali je pogodio Bastonija koji je skrenuo udarac i prevario Onanu.

Luda završnica

Bio je to znak za potpunu ofenzivu Barce koja je neshvatljivo ostavila ogroman prostor Interu. Tako je u 89. minuti Onana sjajno vidio Martineza potpuno samog na centru te mu je odigrao loptu. Argentinac je pobjegao obrani i pričekao Gosensa te ga našao sjajnom loptom na drugoj strani šesnaesterca, a Nijemac je zakucao u gol za šokantnih 2:3.

No, vodstvo Intera trajalo je samo tri minute. U drugoj od šest minuta sudačke nadoknade Eric Garcia je ubacio s desne strane, nitko nije čuvao Lewandowskog, a Poljak je fantastičnim udarcem glavom pogodio rašlje za 3:3.

Ter Stegen ostavio Barcu na životu

Kako je Barcelona izbjegla poraz nitko ne zna, ali domaćini mogu biti zahvali Ter Stegenu koji ih je ostavio u igri za prolazak skupine. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Martinez je lansirao Asllanija u kontru, ali mladi igrač je, umjesto da doda potpuno samom Mhitarjanu na drugoj stativi, pucao ravno u Ter Stegena.

Tri minute kasnije nakon kornera Intera Bellanova je glavom pucao u bliži kut, a Ter Stegen još jednom sjajnom obranom ostavio Barcu na životu koja više ne ovisi sama o sebi. Ako Inter za dva tjedna kod kuće pobijedi Viktoriju Plzen, koja je izgubila od Bayerna 4:2, Talijani će osigurati drugo mjesto zbog boljeg međusobnog omjera s Barcelonom (1:0 i 3:3).