U finalu španjolskog Superkupa, koji se održava u Saudijskoj Arabiji, igrat će se El Clasico između Reala i Barcelone, nakon što je u četvrtak Barcelona prošla Betis na penale 6-4 (1-1, 2-2). Za Katalonce je strijelac bio Robert Lewandowski u 40. minuti, a u drugom poluvremenu je izjednačio Francuz…

Главная страница » Barcelona nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca izbacila Betis i izborili finalni dvoboj protiv Real Madrida

U finalu španjolskog Superkupa, koji se održava u Saudijskoj Arabiji, igrat će se El Clasico između Reala i Barcelone, nakon što je u četvrtak Barcelona prošla Betis na penale 6-4 (1-1, 2-2).

Za Katalonce je strijelac bio Robert Lewandowski u 40. minuti, a u drugom poluvremenu je izjednačio Francuz Nabil Fekir u 77. minuti. U produžecima je Ansu Fati u 93. minuti vratio Barcelonu u vodstvo, a osam minuta kasnije izjednačio je Loren Moron. U 23. i 81. minuti suci su poništili još jedan pogodak Barcelone preko Raphinhe i Lewandowskog.

Odluka je pala u sudačkoj nadoknadi u trećoj i četvrtoj seriji, kada je Marc-Andre ter Stegen obranio dva penala Juanmija i Carvalha, a Pedri je postigao odlučujući pogodak.

Real je dan ranije igrao protiv Valencije i također prošao nakon jedanaesteraca.

Barcelona će se u nedjelju od 20 sati u finalu na stadionu King Fahd u Rijadu boriti za 14. lovoriku u ovom natjecanju, a prošlogodišnji prvak Real bi se novim uspjehom mogao izjednačiti s Kataloncima koji imaju 13 lovorika.

Source: slobodnadalmacija.hr