Basel i West Ham su zadnja dva polufinalista Konferencijske lige

BASEL je u produžecima izbacio Nicu, dok je West Ham deklasirao Gent.

Главная страница » Basel i West Ham su zadnja dva polufinalista Konferencijske lige

POSLJEDNJI polufinalisti Konferencijske lige su Basel i West Ham. Nogometaši Basela preokretom su izborili ogled u polufinalu s Fiorentinom pobijedivši domaću Nicu 2:1 u produžetku uzvratnog četvrtfinalnog dvoboja odigranoj u četvrtak na Allianz Rivieri. West Ham United će igrati protiv nizozemskog AZ Alkmaara nakon što je u uzvratnom četvrtfinalnom dvoboju pred svojim navijačima na londonskom Olimpijskom stadionu svladao belgijski Gent s uvjerljivih 4:1.

Basel pobijedio u produžecima

Francuska momčad je povela već u 9. minuti pogotkom Gaetana Labordea i bila puno bolji suparnik, ali nije uspjela prelomiti dvoboj. Basel je u 86. došao do izjednačujućeg pogotka. Strijelac je bio Jean Kevin Augustin i poslao je utakmicu u dodatnih pola sata. U 98. minuti pogodak glavom postigao je Kasim Nuhu Adams koji je Baselu donio plasman u polufinale.

Švicarski klub je drugi put u povijesti izborio mjesto u polufinalu nekog europskog klupskog natjecanja. Prvi put su Švicarci to napravili prije deset godina natječući se u Europskoj ligi.

Tada ih je zaustavio Chelsea, a sada će se pokušati probiti do finala protiv talijanske Fiorentine koja je prva stigla do polufinala, iako je poražena sa 2:3 od poljskog Lecha pred svojim navijačima. Talijani su slavili s 4:1 u prvom dvoboju te se s ukupnih 6:4 plasirali u polufinale.

West Ham deklasirao Gent

Gent je protiv West Hama poveo u 26. minuti golom Huga Cuypersa, ali se Michail Antonio golom u 37. minuti pobrinuo da domaća momčad poluvrijeme ne dočeka u rezultatskom minusu. U drugom dijelu nogometaši West Hama su potpuno nadigrali goste.

Paqueta je u 55. minuti realizirao kazneni udarac za 2:1. Tri minute poslije je kapetan domaćih Declan Rice povećao prednost na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Antonio svojim drugim pogotkom na utakmici u 63. minuti. West Ham United je tako izborio plasman u polufinale svladavši Gent s ukupnih 5-2.

Prošlogodišnji polufinalist Europske lige borit će se za svoje četvrto finale u europskim klupskim natjecanjima. West Ham je bio pobjednik nekadašnjeg Kupa pobjednika kupova 1965. i finalist 1976., a 1999. je londonska momčad osvojila Intertoto kup.

Nogometaši AZ Alkmaara su mjesto u polufinalu uspjeli izboriti tek kroz jedanaesterce protiv Anderlechta (4:1), nakon što je u osnovnom dijelu utakmice i produžetku nizozemska momčad bila bolja sa 2:0 i tako nadoknadila zaostatak iz prvog dvoboja.