Nogometaši lisabonske Benfice ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu prve večeri 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka svladavši pred svojim navijačima danski Midtjylland sa 4-1. Najzaslužniji za trijumf portugalske momčadi bio je trostruki strijelac Goncalo Ramos koji je mrežu gostiju pogodio u 17., 3…

Главная страница » Benfica zakoračila prema doigravanju, PSV se izvukao u Monacu, Rangers u problemima

Nogometaši lisabonske Benfice ostvarili su najuvjerljiviju pobjedu prve večeri 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka svladavši pred svojim navijačima danski Midtjylland sa 4-1.

Najzaslužniji za trijumf portugalske momčadi bio je trostruki strijelac Goncalo Ramos koji je mrežu gostiju pogodio u 17., 33. i 61. minuti. Između njegovog drugog i trećeg gola u strijelce se ugurao i Enzo Fernandez (40), sjajnim volejem s ruba kaznenog prostora. Jedini pogodak za goste postigao je Pione Sisto iz kaznenog udarca (78).

Hrvatski napadač Petar Musa ostao je na klupi za Benficine pričuvne igrače.

Borna Barišić i Antonio Čolak su na gostovanju u Belgiji ostali bez učinka, baš kao i Rangers. Barišić je u sedmoj minuti precizno izveo slobodan udarac, ali je sjajno obranio domaći vratar Moris. Hrvatski reprezentativni bek je zamijenjen u 67. minuti, dok je Čolak odigrao cijelu utakmicu.

Royale Union je do pobjede od 2-0 došao pogocima Teddyja Teume (27) i Dantea Vanzeira (76) koji je realizirao kazneni udarac.

Odličan rezultat je u prvoj utakmici ostvariča češka Viktorija Plzenj koja je sa 2-1 slavila gostujući kod moldavskog prvaka Šerifa. Momčad iz Tiraspolja koju vodi Stjepan Tomas je prisiljena igrati domaće utakmice u Kišinjevu pa su gosti to dobro iskoristili, iako su nakon 36. minuta bili u zaostatku, jer je Rasheed Akanbi pogodio iz kaznenog udarca. No, samo pet minuta poslije najstroža kazna je dosuđena na drugoj strani, a za izjednačenje se pobrinuo Chory. Konačnih 2-1 za češku momčad postavio je Bucha u 55. minuti.

Dobru podlogu za uzvrat ima i nizozemski doprvak PSV koji je odigrao 1-1 na gostovanju kod Monaca. Joey Veerman je u 38. minuti doveo goste u vodstvo, a taj je rezultat stajao sve do 80. minute, kad je Axel Disasi izjednačio na 1-1 i donio nadu momčadi iz kneževine.