Nakon što je noć prije bio najbolji pojedinac u gostujućoj pobjedi svojih Detroit Pistonsa 116-96 nad Miami Heatom, hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sinoć je upisao jednu od najskromnijih partija ove sezone u porazu protiv New Orleans Pelicansa 104:98. I nije to bilo slučajno. Babo je upisa…

Главная страница » Bogdanović isključen zbog prigovora, dvije tehničke dobio je u razmaku od nekoliko sekundi

I nije to bilo slučajno. Babo je upisao samo 5 poena i 3 skoka u 20 odigranih minuta, i to zato što je isključen iz igre devet minuta prije kraja treće četvrtine zbog dvije uzastopne tehničke pogreške dobivene zbog prigovora sucu – pišu Sportske novosti.

Obje tehničke dobio je praktički istovremeno, u razmaku od nekoliko sekundi. Na početku drugog poluvremena Bogdanović je u prolazu nešto dobacio sucu, koji je ekspresno zazviždao, na što je Babo odmahnuo rukom i dobio drugu, isključuju tehničku.

Baš kao i na prethodnoj utakmici, Babo je odigrao loše prvo poluvrijeme. Protiv Miamija je zabio samo tri poena u prvom dijelu pa završio na 31, sinoć je pogodio samo jednu tricu (od četiri) te dva slobodna bacanja. Ovoga puta, nažalost, nije imao priliku odraditi posao do kraja.

U ovom potpuno neočekivanom raspletu, igru Detroita preuzeli su Saddiq Bey (25 poena i 4 skoka) i Killian Hayes (17 p i 6 s), ali to nije bilo dovoljno za više od časnog poraza.

Domaću momčad predvodio je Zion Williamson sa 29 poena, 10 skokova i 5 asistencija, za petu uzastopnu pobjedu, a 20 peona, 5 skokova i isto toliko asistencija dodao je Trey Murphy.

Orladno Magic je nakon produžetaka svladao Los Angeles Clipperse sa 116-111, a Ivica Zubac odigrao je još jednu odličnu utakmicu sa 16 poena, 13 skokova i jednom asistencijom za 37 minuta provedenih na parketu.

Dario Šarić igrao je 12 minuta u teškom domaćem porazu Phoenix Sunsa (98:125) od Bostona te postigao 4 poena (šut za dva 1-2, trica 0-1, slobodna bacanja 2-2) uz 6 skokova.