Bojan Bogdanović imao je 18 poena, po 5 skokova i asista za 33 minute igre u domaćem porazu svojih Detroit Pistonsa od Toronta (111-115). Bogdanović je imao šut iz igrte 5-12, a za trice 2-8, te je bio drugi strijelac svoje momčadi nakon Jaden Iveya (21). Igrač gostiju Dalano Banton postigao je reko…

Главная страница » Bogdanović ubacio 18 koševa u domaćem porazu Pistonsa, Atlanta u Milwaukeeju prekinula crni niz

Bojan Bogdanović  imao je 18 poena, po 5 skokova i asista za 33 minute igre u domaćem porazu svojih Detroit Pistonsa od Toronta (111-115). Bogdanović je imao šut iz igrte 5-12, a za trice 2-8, te je bio drugi strijelac svoje momčadi nakon Jaden Iveya (21).

Igrač gostiju Dalano Banton postigao je rekord karijere od 27 koševa, a Toronto je konačno dobio Detroit nakon šest uzastopnih poraza.

Bam Adebayo zabio je 14 od svojih 30 koševa u sezoni u zadnjoj, pomogavši domaćinu Miami Heatu da dođe do pobjede 113-112 nad Phoenix Sunsima, bez našega Darija Šarića u momčadi.

Devin Booker, koji je predvodio Sunse s 25 koševa, promašio je dva potencijalna šuta za pobjedu u posljednjih šest sekundi. U prvom je Bookerov šut blokirao Jimmy Butler, a Booker je opet uzeo loptu i promašio očajničku tricu za preokret uz sirenu za kraj utakmice.

Adebayo je postigao posljednje poene na utakmici slobodnim bacanjima na 35 sekundi do kraja, a Butler je ostvario double-double učinak po drugi put u zadnje tri utakmice, upisavši 16 poena i 13 skokova.

LA Clippersi su s 122-106 dobili Houston Rocketse, a Ivica Zubac je imao 9 koševa, 7 skokova, asist i blokadu za 27 minuta igre. Paul George predvodio Clipperse s 22 koša, a Reggie Jackson dodao je 17 koševa, dok je alen Green bio najbolji kod Rocketsa s 25 koševa i sedam asistencija te dodao šest skokova.

Boston Celtics su s 126-122 dobili Oklahomu zahvaljujuči Jaysonu Tatumu, koji je  imao je 27 koševa, 10 skokova, tri ukradene lopte i tri blokade, Jaylenu Brownu, koji je dodao 26 koševa, a Marcus Smart se zahuktao u četvrtoj četvrtini i završio s 22 koša, osam asistencija i pet skokova. Celticsima je to sedma uzastopna pobjeda, dok je svih pet startera Thundera postiglo dvoznamenkasti broj bodova, a predvodio ih je Shai Gilgeous-Alexander sa 37 poena.

Golden State Warriors su slavili protiv San Antonia s 132-95, a Jordan Poole ubacio je rekordnih 36 poena u sezoni, od čega 19 u dominantnom prvom poluvremenu. Stephen Curry dodao je 16 poena za Golden State u tri četvrtine igre, Anthony Lamb pogodio je 17, Jonathan Kuminga ubacio je 15, Moses Moody 11, a Andrew Wiggins 10.Keldon Johnson predvodio je Spurse s 15 poena.

Atlanta Hawksi su iznenadili Milwaukee Buckse s 121-106. De‘Andre Hunter postigao je rekord sezone od 24 poena, a Atlanta je prekinula niz od devet poraza u Milwaukeeju. Bio je to drugi put da su Hawksi pobijedili Milwaukee, kojima je ovo prvi domaći poraz.

Trae Young dodao je 21 poen i devet asistencija za Hawkse, a Milwaukee je predvodio Giannis Antetokounmpo, koji je imao 27 poena i osam skokova.