UTAKMICU Varaždina i Gorice u SuperSport HNL-u sudio je bugarski sudac Radoslav Gidženov.

Главная страница » Bugarin prvi put sudio u HNL-u. Trener Varaždina: Nije to loše, u Europskoj uniji smo

UTAKMICU osmog kola SuperSport HNL-a između Varaždina i Gorice (2:1) sudio je bugarski sudac Radoslav Gidženov. Pokazao je šest žutih kartona, u 74. minuti dao je direktan crveni Micheleu Šegi zbog udaranja suparnika koji ga je faulirao, dok je u 93. drugi žuti karton dobio Deni Jurić.

“Ne komentiram suđenje, no u Europskoj smo uniji i mislim da nije loše što strani suci sude kod nas, a naši negdje drugdje. Vidjet ćemo hoće li to zaživjeti”, izjavio je trener Varaždina Mario Kovačević, čija se momčad nakon nepotpunog osmog kola nalazi na trećem mjestu s 12 bodova.

“Kao što smo i najavljivali, željeli smo pobjedu i ostvarili smo je kod kuće. Znali smo da će biti teško. Nismo znali koje će ideje novi trener Gorice donijeti. Jako dobro smo otvorili susret i postigli rani gol iz lijepe akcije. Dobro smo kontrolirali prvo poluvrijeme i onda smo na kraju zabili i drugi. Najljepše što se moglo dogoditi”, rekao je Kovačević.

“Primiš gol i sve se okrene”

“Govorio sam igračima na poluvremenu da moraju razmišljati kao da je 0:0. Bili smo solidni, imali par dobrih prilika za treći gol. Gorica je morala uzeti malo veći rizik i primili smo gol. Znali smo da je Jurić opasan. Primiš gol i sve se okrene, a nakon toga je i veća nesreća crveni karton Šege.

Ali mislim da smo dobro reagirali. Stavili smo tri stopera i dobro se branili. Stizao nas je umor, pritiskali su nas, ali smo se obranili”, zaključio je Kovačević.