DINAMO u 18:45 na rasprodanom Maksimiru protiv londonskog Chelseaja započinje novu sezonu Lige prvaka.

Главная страница » Čačić za Chelsea mijenja formaciju? Evo u kojem bi sastavu Dinamo mogao zaigrati

DINAMO u 18:45 na rasprodanom Maksimiru protiv londonskog Chelseaja započinje novu sezonu Lige prvaka. Za zagrebački klub bit će ovo osmi nastup u grupnoj fazi.

Dinamov trener Ante Čačić mogao bi za današnju utakmicu promijeniti formaciju i nastupiti s trojicom u zadnjoj liniji. Uz Josipa Šutala i Dinu Perića kao treći stoper od prve minute trebao bi zaigrati desni bočni Stefan Ristovski.

Ne bi bilo prvi put da Ristovski igra stopera, a Čačić ga je tu testirao i na posljednjoj utakmici u drugom poluvremenu protiv Rijeke. Očekuje se da bočne pozicije pokriju Sadegh Moharrami i Robert Ljubičić iako je 3-5-2 formacija koja najbolje odgovara Petru Bočkaju. Ipak, prednost ispred Bočkaja će zbog bolje defenzive vjerojatno dobiti veznjak Ljubičić.

Petković i Oršić najistureniji

U sredini terena sigurni su kapetan Arijan Ademi i Josip Mišić, a očekuje se i da mladi Martin Baturina dobije prednost ispred Luke Ivanušca. Najbliži suparničkom golu trebali bi biti Bruno Petković i Mislav Oršić.

S trojicom u zadnjoj liniji Dinamo je rušio Atalantu i Tottenham

Čačić s trojicom stopera planira pojačati obrambeni dio budući da je Dinamo gol primio u posljednjih deset utakmica i ove sezone je u 15 utakmica već na 17 primljenih golova. S trojicom nazad Dinamo je posljednjih godina u Europi već pobijedio Atalantu, Tottenham, Sevillu… Čačić se nada da će se tom popisu večeras pridružiti i Chelsea.