U tricaškom nadmetanju bolja je bila Cedevita Olimpija pobijedivši Split rezultatom 102:88. Žuti su favoriziranim domaćinima pružili dobar otpor u prve tri četvrtine. U posljednjoj su ostali bez snage i slovenska momčad na koncu je uvjerljivo slavila. Pogodili su čak 16 trica. U tom segmentu nije, d…

Главная страница » Cedevita Olimpija slomila u finišu Split: ‘žuti‘ su favoriziranim domaćinima pružili dobar otpor

U tom segmentu nije, doduše, ni Split zaostajao previše. Žuti su ih zabili 12, a obje momčadi su iza linije za tri poena bile precizne u više od 50 posto pokušaja. Sjajno je utakmicu otvorila momčad Srđana Subotića. U dva navrata imali su i sedam poena prednosti (15:8, 17:10).

Prvu četvrtinu obilježio je tako Splitov američki trio. Nelson je otvorio i zatvorio prvi period svojim koševima. Uz njega, raspoloženi su od početka bili i Sullivan, te Shorter. Cedevita je u drugoj četvrtini uzvratila serijom 14:3. Uzvratili su, s druge strane, Omić i Ferrell. Domaći su na predah otišli s plus pet (56:51).

Nisu se Žuti predali u nastavku. Štoviše, opet su i poveli, ali bilo je to kratkog vijeka. Za 62:63 pogodio je Nelson. Bila je to, pokazalo se, posljednja prednost gostiju u ovom susretu. Uslijedila je tricaška kanonada domaćih. Nedugo zatim trice su pogodili Murić i Jeremić, a onda i Ferrell – dvaput.

Amerikancima se priključio Mavra i Split je u posljednju četvrtinu ušao s pristojnim zaostatkom od minus pet (80:75). Napadački im se učinak prepolovio u zadnjih deset minuta, dok su domaći nastavili u istom ritmu. Omić i nekadašnji NBA-ovac Ferrell nastavili su zatrpavati koš Splita, a zaostatak je ubrzo bio i 20 poena (100:80).

Imala je Cedevita na koncu šestoricu dvoznamenkastih na čelu s Omićem koji je bio prvo ime susreta s 21 poenom. Kod Splita su najefikasniji bili Sullivan s 18 i Nelson sa 16 koševa. Bio je to deseti poraz Žutih ove sezone u regionalnoj ligi, dok na svom kontu imaju i pet pobjeda. Slijedi im par dana predaha, a onda gostovanje kod Zadra u domaćem prvenstvu.

Cedevita Olimpija – Split 102:88 (26:27, 30:24, 24:24, 22:13)

Ljubljana, Arena Stožice. Gledatelja 1500.

Suci: Saša Pukl, Igor Dragojević, Gordan Terlović.

Cedevita Olimpija: Rebec (3), Ferrell (18), Radovič (3), Jeremić (8), Alibegović (13), Murić (11), Mulalić, Adams (10), Matković (2), Gnjidić (13), Omić (21).

Split: Sullivan (18), Gizdavčić (3), Kalajžić (7), Tišma (3), Runjić (8), Ukić (3), Shorter (15), Jukić, Dubravčić, Nelson (16), Mavra (13), Šarić.