U prvom ovosezonskom Old Firmu, najvećem derbiju škotskog nogometa Celtic je na svom stadionu deklasirao Rangers sa 4-0 (3-0) u susretu 6. prvenstvenog kola. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih 45 minuta nakon kojih je Celtic imao prednost od 3-0. Dvostruki strijelac bio je Abada (8, 40) koji…

Главная страница » Celtic deklasirao Rangers u najvećem derbiju škotskog nogometa: Juranović i Barišić odigrali cijelu utakmicu, Čolak 60 minuta

U prvom ovosezonskom Old Firmu, najvećem derbiju škotskog nogometa Celtic je na svom stadionu deklasirao Rangers sa 4-0 (3-0) u susretu 6. prvenstvenog kola.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvih 45 minuta nakon kojih je Celtic imao prednost od 3-0. Dvostruki strijelac bio je Abada (8, 40) koji se u oba navrata odlično snašao pred suparničkim golom te udarcoma sa sedam-osam metara svladavao McLaughlina, a jedan pogodak postigao je Jota (32) nakon što je fantastično primirio dodavanje O‘Reillyja i zatim iz teškog kuta iskosa lobao suparničkog gola. Konačni rezultat postavio je Turnbull (78) nakon kardinalne pogreške vratara rangersa koji mu je praktički dodao loptu.

Josip Juranović odigrao je čitav susret za Celtic, dok je kod Rangersa svih 90 minuta odigrao Borna Barišić, a Antonio Mirko Čolak je bio na terenu do 60. minute.

Vodeći Celtic ovim trijumfom zadržao je 100-postotni učinak sa 18 bodova, pet više od drugog Rangersa.