Nogometaši Chelseaja teškom su mukom, u 6. kolu Premier lige, pobijedili West Ham na domaćem terenu s 2-1, u najavi gostovanja u Zagrebu kod Dinama u Ligi prvaka. Nakon siromašnog prvog poluvremena igra se rasplamsala u nastavku. Gosti su poveli golom Antonija u 62. minuti, a ključni igrač domaćeg s…

Главная страница » Chelsea stigao do pobjede u samoj završnici uoči Dinama, veliki preokret Bournemoutha na gostovanju kod Nottinghama

Nogometaši Chelseaja teškom su mukom, u 6. kolu Premier lige, pobijedili West Ham na domaćem terenu s 2-1, u najavi gostovanja u Zagrebu kod Dinama u Ligi prvaka.

Nakon siromašnog prvog poluvremena igra se rasplamsala u nastavku. Gosti su poveli golom Antonija u 62. minuti, a ključni igrač domaćeg sastava bio je Chilwell koji je u igru ušao u 72. minuti. Tada je, inače, s travnjaka izašao hrvatski nogometaš Mateo Kovačić.

Chilwell je postigao gol za 1-1 u 76. minuti, dok je u 88. asistirao strijelcu Havertzu koji je također u spomenutoj 72. minuti ušao u igru. Odmah u idućem napadu West Ham je izjednačio golom Corneta, ali je pogodak poništen zbog prethodnog prekršaja na vrataru Cheseaja Mendyju. Chelsea je time upisao treću pobjedu u sezoni te se popeo na peto mjesto ljestvice.

Podsjetimo da Chelsea nakon ove utakmice putuje u Zagreb gdje u utorak (18.45 sati) igra ogled 1. kola skupine E Lige prvaka kod hrvatskog prvaka Dinama.

Tottenham je na domaćem terenu pobijedio Fulham 2-1. Hojbjerg i Kane su doveli Tottenham u vodstvo 2-0, a neumoljivi Mitrović je opet bio strijelac za Fulham, no taj je gol bio dovoljan tek za ublažavanje poraza. Tottenham se popeo na trenutačno drugo mjesto na ljestvici. Hrvatski nogometaš Ivan Perišić u igru je za Tottenham ušao u 84. minuti.

Nottingham Forest je pred svojim navijačima vodio 2-0 protiv Bournemoutha do početka drugog poluvremena, ali je završilo slavljem gostiju 3-2 nakon golova Billinga, Solankea i Anthonyja u 87. minuti.

Najveću pobjedu kola ostvario je Brentford koji je svladao Leeds 5-2, a igrač utakmice je bio Ivan Toney koji je tri puta tresao mrežu gostiju iz Leedsa.

U prvom subotnjem susretu, popularnom Merseyside derbiju, Everton i Liverpool su odigrali utakmicu bez golova. Domaći sastav je jednom pogodio suparnički okvir vrata, a Liverpool tri puta. Liverpool je tako treći put remizirao na startu ove sezone, dok je Everton po tom pitanju rekorder Premier lige. I dalje je bez pobjede, a ovo mu je bio četvrti remi.

U nedjelju igraju Brighton – Leicester te u derbiju kola Manchester United – Arsenal.

Source: slobodnadalmacija.hr