Cibona obranila naslov pobjednika SuperSport Kupa ‘Krešimir Ćosić‘

Košarkaši Cibone obranili su naslov pobjednika Kupa “Krešimir Ćosić”, u finalu ovosezonskog izdanja su u vlastitom domu, u KC “Dražen Petrović” svladali Cedevitu Junior sa 86-66 (26-18, 19-13, 17-23, 24-12). Briljatnu utakmicu u finalu odigrao je Borna Kapusta sa 27 koševa, 8 asistencija i 6 skokova…

Главная страница » Cibona obranila naslov pobjednika SuperSport Kupa ‘Krešimir Ćosić‘

Briljatnu utakmicu u finalu odigrao je Borna Kapusta sa 27 koševa, 8 asistencija i 6 skokova, Filip Bundović ga je pratio sa 17 ubačaja, dok je najučinkovitiji kod Cedevite Junior bio Jakov Mustapić sa 20 poena.

Cedevita Junior bolje je otvorila utakmicu te dok ju je služio šut s distance imala i prednost, nakon šest minuta je bilo 18-13 za sastav u narančastim dresovima. No, uslijedila je kolektivna blokada u redovima Cedevite junior koja punih sedam i pol minuta nije ubacila niti jedan poen što je Cibona iskoristila za veliku seriju 19-0 kojom je povela sa 32-18 i preuzela kontrolu rezultata.

Cibona je održavala dvoznamenkastu prednost sve do dvije minute prije kraja treće četvrtine kada se Cedevita Junior primaknula na 58-50. U prvoj minuti posljednje dionice prednost Cibone je pala na samo pet razlike (62-57), ali potom je uslijedio još jedan veliki udar Cibone kojega je predvodio Kapusta. Za pet minuta Cibona je ostvarila još jednu veliku seriju od 16-0, za prvi ubačaj Bundovića Kapusta je bio asistent, a zatim je razigravač Cibone sam uzeo stvari u svoje ruke. Prvo je izborio dva slobodna bacanja, onda pogodio polaganje, pa dvije dalekometne trice i onda još jednom izborio dva slobodna bacanja te je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Za Cibonu je ovo rekordni deveti naslov pobjednika Kupa, a drugu godinu zaredom je u finalu svladala Cedevitu Junior, lani u Rijeci je bilo 67-65.