Čudo u Napulju. Momčad koja u dosadašnjem dijelu Serie A nikoga još nije pobijedila, izbacila je iz Kupa uvjerljivog lidera i vjerojatnog budućeg nogometnog prvaka Italije Napoli. I to s igračem manje, usred stadiona Diega Armando Maradona! U osmini finala Kupa Italije fenjeraš Serie A Cremonese je…

Главная страница » Čudo u Napulju, fenjeraš bez pobjede u Serie A s igračem manje i kao gost iz Kupa izbacio lidera

U osmini finala Kupa Italije fenjeraš Serie A Cremonese je na nekadašnjem stadionu San Paolo šokirao Napoli. Poslije 2:2 nakon 90 pa i 120 minuta igre (Pickel 18., Afena-Gyan 87. – Juan Jesus u 33., Simeone 36.), slavili su gosti na kraju nakon jedanaesteraca 7:6. Pritom su gosti imali igrača manje u zadnjih dvadesetak minuta, u produžecima poslije isključenja Leonarda Sernicole u 100. minuti. U raspucavanju udarcima s bijele točke se Slovak Stanislav Lobotka promašajem pretvorio u Napolijevog tragičara.

Tako je Cremonese senzacionalno eliminirao iz Kupa momčad koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva već osvojila čak 40 bodova više. U 18 dosadašnjih kola Serie A Napoli ima 15 pobjeda, dva remija i samo jedan poraz. S druge strane Cremonese nije uspio svladati nikoga, ima sedam remija i čak 11 poraza, samo sedam osvojenih bodova naspram čak 47 kluba iz Napulja.

Najbolja momčad Italije ove sezone Napoli pokušavala je odmarati igrače poslije ligaškog derbija s Juventusom u kojem su klub iz Torina pregazili s čak 5:1. Kasnije, kada su kola krenula nizbrdo, je trener Luciano Spalletti uvodio zvijezde s klupe, ali na njoj nije ni bilo najvećeg otkrića sezone Khviche Kvaratskhelije.

U prvenstvu je u listopadu u ligaškom okršaju istih protivnika Napoli uvjerljivo slavio u Cremoni rezultatom 4:1. U četvrtfinalu će Cremonese biti domaćin Romi.

Source: slobodnadalmacija.hr