Dario Šarić odigrao još jednu dobru utakmicu u pobjedi Sunsa nad Hornetsima

Dario Šarić je sinoć odigrao još jednu dobru utakmicu za Phoenix Sunse koji su kod kuće sa 128-97 nadigrali Charlotte Hornetse, dok je Ivica Zubac bio skroman u pobjedi svojih AL Clippersa 133-115 nad gradskim rivalom LA Lakersima. Šarić je Phoenix odigrao 24:25 minuta i iako je u igru ušao s klupe…

Главная страница » Dario Šarić odigrao još jednu dobru utakmicu u pobjedi Sunsa nad Hornetsima

Šarić je Phoenix odigrao 24:25 minuta i iako je u igru ušao s klupe zabio je 19 koševa (šut iz igre 6/9, trice 3/4) pridodavši tome osam skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Najbolji strijelac Phoenixa, koji ima omjer pobjeda i poraza 25/24, bio je Cameron Johnson koji je ubacio 24 poena, a Mikal Bridges 18.

Terry Rozier je bio najbolji u redovima Charlotte, koja je bila bez svojih najboljih igrača, sa 19 koševa. Mason Plumlee ubacio je 17 poena, a Jalen McDaniels 15 poena i 10 skokova. Hornetsi su opet bili bez LaMela Balla (gležanj, zglob) i Codyja Martina (tetiva).

LA Clipperse je do pobjede nad Lakersima vodio Paul George sa 27 pogodaka, a Kawhi Leonard je dodao 25 poena i devet skokova.

Ivica Zubac je na terenu proveo 34:37 minuta i u tom je vremenu uz šut iz igre 3/4 zabio šest koševa i ugrabio osam skokova uz jednu blokadu.

Lakersima nije pomoglo ni 46 koševa LeBrona Jamesa koji je tome dodao osam skokova i sedam asistencija. James je tako postao prvi igrač u povijesti NBA koji je postigao 40 poena protiv svake NBA franšize. Do sada je u karijeri ubacio 38.210 poena, 177 manje od rekordera NBA Kareema Abdul-Jabbara, koji je najbolji u NBA ligi svih vremena.

Sinoć su igrali i New York Knicks koji su sa 105-103 kod kuće svladali Cleveland Cavalierse, a pobjedu im je osigurao Julius Randle koji je skupio je 36 koševa i 13 skokova i pogodio tricu za izjednačenje nešto više od dvije minute prije kraja.

Jarrett Allen je postigao rekord sezone s 24 poena i 12 skokova, dok je Darius Garland dodao 22 poena za Cleveland koji je izgubio treći put u četiri utakmice. Donovan Mitchell je dodao 24 ubačaja uz osam skokova, osam asistencija i četiri ukradene lopte.

Indiana Pacers su sa 116-110 bili bolji od Chicago Bullsa, a Bennedict Mathurin i Myles Turner su svaki zabili po 26 koševa za pobjedu domaće momčadi. Kod Chicaga najbolji je bio DeMar DeRozan sa 33 poena.

Washington Wizards su zahvaljujući Kyleu Kuzmi, koji je zabio jedno od dva slobodnih bacanja pet sekundi prije kraja, na gostovanju sa 127-126 pobijedili Dallas Maverickse. Kuzma je utakmicu završio sa 30 koševa, a Bradley Beal je dodao 22.

Dončić je predvodio Maverickse sa 41 poenom i 15 skokova, dok je Dwight Powell postigao rekord sezone od 22 poena.

Denver Nuggets su sa 99-98 nadigrali domaći New Orleans Pelicanse, a Nikola Jokić je zabio pobjednički koš 16 sekundi prije kraja.  Jokić je, nakon što se vratio na teren poslije dvije utakmice pauze, upisao  triple-double učinak sa 25 koševa, 11 skokova i 10 asistencija. Jamal Murray također je zabio 25 koševa, a Bruce Brown i Aaron Gordon po 11 za Nuggetse kojima je ovo deseta pobjeda u 11 utakmica.

CJ McCollum ubacio je 20 koševa, Jose Alvarado 17, Jonas Valanciunas 14, Willy Hernangomez dodao je 12, a Trey Murphy III i Larry Nance Jr. po 10 za Pelicanse, kojima je ovo peti uzastopni poraz.

Miami Heat su kod kuće sa 98-95 bili bolji od Boston Celticsa koji su u trećoj četvrtini ispustili prednost od 14 koševa.

Pobjedničku momčad predvodio je Bam Adebayo sa 30 poena i 15 skokova, dok je kod Celticsa najbolji bio Jayson Tatum sa 31 koševa, 14 skokova i sedam asistencija.