Dinamo Zagreb je napravio pravo košarkaško čudo, jer su uspjeli srušiti Zadar i tako potvrditi riječi svojeg trenera Vladimira Anzulovića, koji je nakon poraza na Višnjiku ustvrdio: „ Ne mislim da je za nas prvenstvo završeno”!

I bi tako, Zadar će ponovno morati na svoj parket gdje će tražiti put do poluzavršnice Prvenstva Hrvatske. Uzbudljivo je bilo u posljednjim minutama, u kojima je Juan Davis „privatizirao” utakmicu, odvažio se šutirati četiri puta za tri poena i sve promašiti! Onda je Luka Božić s dva slobodna bacanja donio Zadranima prednost od dva poena.

Ostalo je domaćinu još dvije sekunde, na loptu je „stao” Hrvoje Garofolić, najbolji igrač Dinama, a u konačnici će ispasti i utakmice, jer je baš preko Davisa ubacio tricu koja je njegovoj momčadi donijela prednost 77:76! Nešto više od dvije sekunde  za preokret imao je Zadar, tražilo se Božića, lopta je došla do njega, šutirao je i pogodio rub ploče! Slavlje dinamovaca moglo je početi….

Inače, Zadar je odlično krenuo u dvoboj napravili su 12 poena viška, kontrolirali utakmicu, međutim, Garofolić je uz suradnju ostali povukao  Dinamo do vodstva 26:24!. Okrenuo je Zadar, ali su domaćini uvijek stizali, štoviše, u 33. minuti imali su 65:56, ali je Zadar serijom od 11 poena, činilo se trasirao put do pobjede. Nije ispalo kako su zamislili, jedna od najvećih slabosti pokazao se njihov šut za tri poena, realizirali su svega pet iz trideset pokušaja. Slijedi popravni!

Dinamo Zagreb – Zadar 77:76  (19:24, 15:17, 24:12, 19:23)

ZAGREB – Dvorana:  KC „ Dražen Petrović”. Gledatelja: 1250.

Suci: Tomislav Vovk, Alfred Jovović, Krešimir Katić.

DINAMO: Cvitanović, Garofolić (28), Anzulović (6), Vručinić (14), Malekinušić, Klepo, Novačić (12), Burrell, Vučić (13), Ušić (4), Dugandžić.

ZADAR: Davis (7), Klarica, Sikirić, Žganec (9), Matulina, Lakić (8), Mekić (5), Drežnjak (2), Božić (26), Ramljak (14), Šantelj (5).

Главная страница » Dinamo iznenadio Zadar i odveo četvrtfinalnu seriju u treću utakmicu, slijedi majstorica