Dominik Mavra je MVP 12. kola AdmiralBet ABA lige. Do te je titule razigravač Splita stigao odličnom predstavom u 85:80 gostujućoj pobjedi „žutih” kod MZT Skoplje Aerodroma. U trijumf u Areni Jane Sandanski hrvatski reprezentativac je ugradio 23 koša, tri skoka i dvije asistencije za nešto manje od…

Главная страница » Dominik Mavra izabran je za MVP igrača kola regionalne lige nakon što je odličnom predstavom momčad Splita vodio do važne pobjede u Skoplju

Dominik Mavra je MVP 12. kola AdmiralBet ABA lige. Do te je titule razigravač Splita stigao odličnom predstavom u 85:80 gostujućoj pobjedi „žutih” kod MZT Skoplje Aerodroma.

U trijumf u Areni Jane Sandanski hrvatski reprezentativac je ugradio 23 koša, tri skoka i dvije asistencije za nešto manje od 27 minuta provedenih na parketu. U ključnim trenucima susreta prvo je pogodio važnu tricu koja je dala ključnu prednost momčadi trenera Srđana Subotića (kao i jednu važnu prethodnu na isteku prvog poluvremena za hvatanje priključka). Potom je Zadranin u završnici utakmice zadržao hladnu glavu i koncentraciju, bio je miran s linije slobodnih bacanja. Zadržao je svježinu uslijed dozirane minutaže u prethodnom susretu domaćeg prvenstva s Cibonom.

Imao je Mavra ukupnu valorizaciju 26. Neki igrači u ovom kolu imali su veću poput Zadrovog Luke Božića (imao je fantastične brojke od 16 koševa, 14 skokova i sedam asistencija za valorizaciju od čak 40), kao i Stefana Đorđevića i Bryanta Crawforda iz Igokee. Međutim, od njih je samo Mavra vodio svoju momčad do pobjede i zato je imenovan MVP igračem kola u regionalnoj ligi.

Od hrvatskih košarkaša još je baš Zadrov Božić bio MVP kola u ovosezonskoj regionalnoj ligi. Božiću je to pošlo za rukom čak triput, u prvom, trećem i jedanaestom kolu.