Ako ste mislili da će nakon 49 razlike na Gripama (104:55), i u uzvratu biti „kamilica” – prevarili ste se. Bosco je seriju protiv Splita zamalo odveo u majstoricu, no to je spriječio Sullivan košem sa zvukom sirene. Bila je to drama do posljednje sekunde. Teško je i prepričati što se sve izdogađalo. Sedam sekundi prije kraja Kalajžić je imao dva slobodna bacanja pri rezultatu 91:89 za domaće. Pogodio je prvo, promašio drugo, lopta je „skakala” po rukama, nekako došla do Sullivana koji je u padu pogodio za veliku pobjedu (92:91). Ovakve završnice rijetko se viđaju i u NBA ligi…

Zvuči pomalo nevjerojatno, ali bila je to utakmica u kojoj je Split vodio samo u prvoj četvrtini i posljednjoj sekundi. Dovoljno za pobjedu! Domaće je do senzacije zamalo predvodio Jurič. Susret je završio s 29 koševa i samo jednim promašenim šutom (10/11). No, ipak ga je zasjenio junak Sullivan, najvažnijim košem na utakmici vrijednim prolaska u sljedeću rundu. Bio je najbolji u redovima Splita s 22 koša i sedam skokova.

Neviđena drama

Bolje su otvorili košarkaši Bosca (10:5), no uzvratili su Žuti serijom 9:2 i poveli s dva poena razlike. Bila je to, međutim, njihova najveća prednost u utakmici. Domaći su u drugoj četvrtini imali najviše plus devet (40:31). Nije Žute služio šut. Raspoloženi nisu bili ni Shorter, ni Mavra. Vukao je zato Sullivan.

U trećoj četvrtini prednost domaćih postala je dvoznamenkasta. Zahvaljujući raspoloženom Juriču imali su i 15 poena viška. I to sve sa samo šest ubačenih trica na cijeloj utakmici. Služio ih je zato šut za dva, ulazilo je iz prodora, te s poludistance. Topili su košarkaši Srđana Subotića zaostatak u posljednjih deset minuta i istopili ga do samo pola koša minusa. Posljednja minuta trajala je gotovo kao puna četvrtina. Taktiziranje, time-outi, slobodna bacanja… U tom „šahu” spretniji i sretniji ipak je bio Split i tako sebe poštedio majstorice na Gripama.

Bosco – Split 91:92 (23:20, 21:18, 25:21, 22:33)

Zagreb – SŠD Boško Božić-Pepsi

Gledatelja 100.

Druga utakmica četvrtfinala doigravanja HT Premijer lige košarkaša

Suci: Nikola Perlić, Branimir Galić i Toni Reić Antun

Bosco: Krajnović (12), Katura (8), P. Babić (14), Primorac (14), Krapić (12), Matić, Rukavina, Šljivarić, L. Babić (2), Jurič (29)

Split: Runjić (10), Vuko (3), Shorter (14), Nelson (4), Mavra (10), Sullivan (22), Gizdavčić, Kalajžić (14), Tišma (8), Ukić (7), Jukić

Главная страница » Drama dostojna NBA lige! Split je pobijedio košem u posljednjoj sekundi, Žuti nadoknadili 15 poena zaostatka