Jug Adriatic osiguranje je novi pobjednik Kupa Hrvatske. Svrgnuli su s trona splitski Jadran u novom izravnom obračunu u Zagrebu, u finalu su bili puno bolji rival i tako se Splićanima osvetili za lanjski poraz u završnici ovog natjecanja. Prvo uzbuđenje vidjeli smo u trećoj minuti kada je Jug imao…

Главная страница » Dubrovačkom Jugu slavlje na Savi: ‘gospari‘ su dvoboj prelomili u trećoj četvrtini i podigli već drugi trofej u sezoni

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u trećoj minuti kada je Jug imao dva igrača više, ali je Marcelić fantastično obranio dva udarca Jokoviću. Prvi je gol zabio ipak Jug, preko Franka Lazića. Donedavni igrač Mladosti u poznatom je bazenu potegao s osam-devet metara i probio Marcelića. Na 1:1 izjednačio je Zović u prvoj Jadranovoj prilici s igračem više.

Gledali smo izjednačeni dvoboj u početnoj fazi, bilo je 4:4, no onda je krenula serija jugaša od tri uzastopna gola te je u predzadnjoj minuti druge četvrtine s igračem više, nakon isključenja Duževića, za 7:4 zabio Žuvela. Imao je Jug i napad za plus četiri, ali nisu zabili i utakmica je tako ostala “živa”. Ali još vrlo kratko.

– Ovo su dvije podjednake momčadi, ali u ovom trenutku Jug djeluje bolji, sigurniji i precizniji, ali preokret je moguć – rekao je u poluvremenu izvršni dopredsjednik HVS-a Perica Bukić.

Splićani su uspjeli zatvoriti prilaze golu Marcelića na startu treće četvrtine, ali u napadu nije bilo rješenja. Puno grešaka i izgubljenih lopti s Jadranove strane, a onda je uslijedila i kazna. Odnosno, predivni gol Lorena Fatovića s istekom vremena za napad, lobao je Marcelića, eurogol za 8:4. A u idućem napadu opet s istekom vremena, izdigao se i opalio za 9:4.

Jadran nije imao raspoloženih igrača ni ideje u napadu, zatvoren je bio Jerko Marinić Kragić, bez gola…  S druge strane svi jugaši su bili “rasplesani”, zaslužili su i ovaj trofej.

Nakon što su osvojili Superkup, sada su jugaši uzeli evo i Kup. Imaju dva trofeja, a sezona je tek počela. S druge strane Jadran, koji je u sezonu ušao s puno ambicija, u ta je dva obračuna za trofeje s Dubrovčanima podbacio i na nuli su. Ostaju još Prvenstvo Hrvatske, Regionalna liga i Liga prvaka.

Jug AO – Jadran 10:5

(3:2, 4:2, 2:0,  1:1)

Zagreb – Bazen Mladosti na Savi.

Gledatelja: 350.

Suci: Štampalija i Franulović.

Jadran: Marcelić, Burić, Marinić Kragić, Čagalj (1), Z. Butić (1), Pejković, Bukić (1), Tomasović (1), Delić, Dobud, Šetka, Dužević, Stričević, Zović (1).

Jug Adriatic osiguranje: Popadić, Burželez, Fatović (2), Zvono, Joković (2), Vukojević (1), Biljaka, Lazić (1), Kržić, Kakaris (1), Grgurević, Žuvela (3), Jurišić, Mozara.

Odlična partija POŠK-a 1937, ali ženski Kup pripao Mladosti

Žabice iz Mladosti su vratile u svoje vitrine pokal namijenjen pobjednicama Hrvatskog kupa. Mladost je u uzbudljivoj utakmici, u samoj završnici nadoknadila dva gola zaostatka za konačnu pobjedu od 7:6 nad POŠK-om 1937. Za Zagrepčanke je to jubilarni 10. trofej pobjednica Hrvatskog kupa.