Evo s kojim sastavom će Čačić tražiti prolazak u Makedoniji

DINAMO u utorak u 21 sat gostuje u Skoplju protiv Shkupija u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka.

Главная страница » Evo s kojim sastavom će Čačić tražiti prolazak u Makedoniji

DINAMO u utorak u 21 sat u Skoplju igra uzvratnu utakmicu 2. pretkola Lige prvaka protiv makedonskog Shkupija koji je senzacionalno na Maksimiru u prvom susretu izvukao 2:2. Momčad Ante Čačića nije izgledala dobro u tom susretu, ali jest u subotu u Koprivnici (5:1) te prepuna samopouzdanja putuje u goste protivniku protiv kojeg je ogroman favorit.

Najveći problem za Čačića u ovoj sezoni postali su ulasci njegove momčadi u utakmice. I protiv Hajduka, i protiv Lokomotive, i protiv Shkupija i protiv Slavena Dinamo je ušao letargično, a u zadnje tri je primio prvi gol i tek onda počeo igrati. Protiv Slavena je gol primio iz prvog napada, ali Čačića može veseliti reakcija njegove momčadi nakon toga budući da je Dinamo do 20. minute vodio 3:1 i na kraju propustio zabiti duplo više od pet golova koliko ih je do kraja zabio.

Stoperi Perić i Lauritsen

Čačić je u Koprivnici na stopera stavio Ristovskog zbog ogromnog broja ozljeda braniča, ali će za Skoplje spreman biti Dino Perić pa će on i Lauritsen činiti stoperski par. Na desnoj strani trebao bi biti Ristovski, a opet je pitanje koga će Čačić gurnuti na lijevi bok.

Petar Bočkaj bio je sjajan u Koprivnici u napadačkim akcijama, ali je prema nazad bio vrlo nesiguran. Bočkaj se i dalje traži, Čačić i dalje traži sustav koji bi odgovarao potentnom Dinamovom beku, ali u ovoj utakmici je ulog jednostavno prevelik. Koliko god Dinamo bio favorit, teško je očekivati da će Čačić riskirati s Bočkajem. Na njegovoj poziciji ipak bi trebao zaigrati Robert Ljubičić.

U odnosu na utakmicu sa Slavenom, za koju je Čačić promiješao sastav, protiv Shkupija će se u vezu vratiti Arijan Ademi kojemu je odmor u Koprivnici dobro došao. Uz njega će biti Josip Mišić, a ispred njih Luka Ivanušec iako je Martin Baturina odličnim nastupom protiv Slavena pokazao da Čačić s njim ne bi pogriješio.

Oršić se vratio u formu

Mislav Oršić je također za vikend odigrao dobru utakmicu i on je siguran prvotimac u Skoplju kao i Špikić na drugoj strani. Bruno Petković je u Koprivnici ušao u drugom poluvremenu nakon što je Drmić odigrao jako dobru utakmicu.

Drmiću sustav s jednim napadačem evidentno bolje odgovara, a on je sjajno surađivao s ostalim igračima u Koprivnici i nema razloga da ga Čačić ostavi na klupi i ubaci Petkovića. Osim ako se Dinamov trener ponovno ne odluči za neku varijaciju sustava 4-4-2 s Drmićem i Petkovićem od prve minute, za što nema baš nikakvog razloga. Dinamo trenutačno najbolje izgleda u 4-2-3-1 i to s Drmićem u špici.

Najupitnije je mjesto lijevog beka. Ljubičić je trenutačno prekoristan igrač da ne bi bio na terenu u bilo kakvoj ulozi, no Bočkaj je neusporedivo opasniji po tom boku, ali njega pak muče obrambeni zadaci, o čemu smo nedavno pisali. Uspije li Čačić u Skoplju preslikati igru iz Koprivnice, Dinamo neće imati nikakvih problema sa Shkupijem. Samo si ne smije dozvoliti još jedan loš ulazak u susret.