Feyenoord pobijedio Romu, Talijani promašili penal

U PRVOM susretu četvrtfinala Europske lige Feyenoord je u Rotterdamu pobijedio Romu s 1:0.

Главная страница » Feyenoord pobijedio Romu, Talijani promašili penal

U PRVOM susretu četvrtfinala Europske lige Feyenoord je u Rotterdamu pobijedio Romu s 1:0. Manje od godinu dana nakon što su se susreli u finalu Konferencijske lige, Feyenoord i Roma ponovno se sastaju, ovoga puta u četvrtfinalu Europske lige.

U finalu Konferencijske lige igranom u Tirani talijanski sastav je slavio s 1:0 osvojivši prvi europski trofej. Lider nizozemskog prvenstva je večeras uzvratio identičnim rezultatom. No, ispred nas je i uzvrat u Rimu. Prvu veliku priliku na utakmici imao je Feyenoord u 29. minuti, pucao je Sebastian Szymanski, ali pored gola. U 33. minuti zaprijetio je i Lutsharel Geertruida, no gostujuća mreža je ostala nedirnuta.

U samoj završnici prvog dijela Roma je mogla povesti iz kaznenog udarca koji je skrivio Mats Wieffer igrajući rukom. Pucao je Lorenzo Pellegrini, no pogodio je stativu. Wieffer je svoju pogrešku ispravio u 54. minuti pogodivši za vodstvo domaćina.

Roma je mogla izjednačiti u 63. minuti, nakon ubačaja iz kornera glavom je pucao Roger Ibanez, no Oussama Idrissi je blokirao loptu koja je završila u okviru gola. Blizu pogotka bio je i Georginio Wijnaldum u 87. minuti, ali je lopta prozujala pored desne stative.