U posljednjoj utakmici 2. kola skupine C EuroBasketa košarkaša, u kojoj igra i Hrvatska, Grčka je u Milanu svladala domaćina Italiju sa 85-81 (23-17, 24-23, 24-17, 14-24). Grčka je do druge pobjede u isto toliko dana stigla na sličan način kao i u petak protiv Hrvatske, vrlo rano u utakmici je stvor…

Главная страница » Grčka svladala domaćina Italiju, Ukrajina stigla do tijesne pobjede nad Estonijom

U posljednjoj utakmici 2. kola skupine C EuroBasketa košarkaša, u kojoj igra i Hrvatska, Grčka je u Milanu svladala domaćina Italiju sa 85-81 (23-17, 24-23, 24-17, 14-24).

Grčka je do druge pobjede u isto toliko dana stigla na sličan način kao i u petak protiv Hrvatske, vrlo rano u utakmici je stvorila značajnu prednost te ju većim tijekom susreta mirno održavala. Nakon tri četvtine bilo je 71-57 za Grčku, dvvije minute prije kraja Dorsey je pogodio tricu za 81-71, no u samoj završnici domaćini su stigli do prilike čak i za izjednačenje. Kod prednosti Grčke 84-81 Italija se domogla lopte, ali su pokušaji Tonuta i Fontecchija za tricu bili neprecizni. Potom je Dorsey uhvatio skok u obrani i pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 85-81.

Giannis Antetokounmpo je sa 25 koševa i 11 skokova predvodio Grčku, Dorsey je dodao 23 ubačaja, dok je Simone Fontecchio bio najbolji u sastavu Italije sa 26 poena.

Ovom pobjedom Grčka je praktički osigurala prvo mjesto u skupini jer joj preostaju još dvoboji protiv slabijih suparnika Velike Britanije, Ukrajine i Estonije, dok je Italija na omjeru pobjeda i poraza 1-1, kao i Hrvatska. U skupini su još Ukrajina s omjerom 2-0 i Estonija sa 0-2.

Ukrajina je u Milanu svladala Estoniju sa 74-73 (15-21, 18-14, 23-26, 18-12).

Estonija je vodila 39 minuta, samo da bi Ukrajina točno minutu prije kraja sretnim ubačajem Sidorova, koji je uhvatio loptu pod estonskim obručem nakon što je pokušaj Mihajluka za tricu blokiran, stigla do prednosti od 74-73.

Posljednju priliku za pobjedu Estonija je imala nakon minute odmora sedam sekundi prije kraja, ali Kriisa se nije odlučio završiti polaganjem svoj prodor pod koš već je bacio loptu na tricu za Kullamaea, no ovaj nije dobacio niti do obruča.

Svjatoslav Mihajluk je sa 18 koševa predvodio Ukrajinu, dok je Maik-Kalev Kotsar sa 17 ubačaja bio najefikasniji kod Estonije.

Hrvatska će protiv Estonije igrati u ponedjeljak u 3. kolu, a protiv Ukrajine u četvrtak u 5. kolu.