Andrej Kramarić je propustio realizirati kazneni udarac, ali je njegov Hoffenheim preokretom došao do prva tri boda u novoj sezoni njemačke Bundeslige pobijedivši Bochum sa 3-2, iako su gosti nakon prvih 13 minuta vodili sa 2-0. Oba pogotka za Bochum postigao je Simon Zoller, prvog u 10. minuta, a d…

Главная страница » Hrvati se danas nisu proslavili u Bundesligi: Kramarić promašio kazneni udarac, Gvardiol zabio autogol

Oba pogotka za Bochum postigao je Simon Zoller, prvog u 10. minuta, a drugog tri minute poslije. No, već u 23. minuti Hoffenheim je izjednačio. Cristoph Baumgartner je smanjio na 1-2 u 14. minuti, a Ozan Kabak je postigao izjednačujući pogodak devet minuta poslije.

Hoffenheim je do vodstva mogao doći u 59. minuti, ali je udarac hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića gostujući vratar Manuel Riemann obranio. Kramarićev promašaj se nije pokazao skupim, jer je u 88. minuti Izraelac Munas Dabbur donio pobjedu domaćoj momčadi i prva tri boda u novoj sezoni.

U prvoj utakmici od povratka u Leipzig Timo Werner se odmah upisao u strijelce pogotkom za vodstvo protiv Koelna u 36. minuti. No, već četiri minute poslije gosti su izjednačili preko Floriana Dietza. U sučevom dodatku prvom poluvremenu domaća momčad je ostala s igračem manje. Dominik Szoboszlai je odgurnuo Kainza, pritom ga laktom pogodio u predjelu vrata, za što mu je sudac Brand pokazao crveni karton.

Na početku drugog poluvremena domaći trener Tedesco je uveo Joška Gvardiola na poziciju lijevog stopera. U 56. minuti RB Leipzig je ponovno poveo, kad je Cristopher Nkunku na dodavanje Danija Olma s lijeve strane kaznenog prostora pogodio suprotan kut. Koeln je drugi put izjednačio u 72. minuti, kad je lopta pogodila Gvardiola u blizini vratnice i završila u mreži za 2-2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Stuttgart je do zadnjeg napada na utakmici u Bremenu imao tri boda u džepu, a onda im je Werder oduzeo dva. Domaći su poveli u 4. minuti pogotkom Fullkruga, da bi Stuttgart golovima Enda (38) i Silasa (77) došao do preokreta. U šestoj minuti sučevog dodatka Werder je poraza spasio Oliver Burke.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa je odigrao prve minute za Stuttgart u novoj sezoni, a u igru je ušao u 60. minuti.

Nakon poraza od Real u europskom Superkupu, nogometaši Eintrachta nisu uspjeli pobijediti ni u drugom ovogodišnjem nastupu u Bundesligi, jer su na gostovanju kod Herthe odigrali 1-1. Suat Serdar je berlinsku momčad doveo u vodstvo u 3. minuti. Japanac Daichi Kamada je u 48. minuti uspio izjednačiti. U 86. minuti je strijelca za momčad iz Frankfurta zamijenio Kristijan Jakić. Pobjednik Europske lige se nakon dva kola njemačkog prvenstva nalazi na 15. mjestu sa samo jednim bodom.

Augsburg je u subotu iznenadio pobjedom u Leverkusenu. Jensen je u 15. minuti doveo goste u vodstvo, da bi u 43. minuti Aranguiz postigao izjednačujući pogodak za Bayer. No, Hahn je u 82. minuti iskoristio pogrešku domaće obrane te pogodio za 2-1 i pobjedu Augsburga.

U subotu će od 18.30 sati Schalke ugostiti Borussiju Moenchengladbach, dok će u nedjelju biti odigrane preostale dvije utakmice 2. kola u kojima se sastaju Mainz – Union Berlin (15.30 sati) i Bayern – Wolfsburg (17.30).