HRVATSKI taekwondo borac Paško Božić osvojio je broncu na Svjetskom prvenstvu u Bakuu u kategoriji do 87 kilograma, što je ukupno šesta medalja za Hrvatsku na ovom natjecanju i to je najviše od svih reprezentacija. Pet od tih šest uzeli su predstavnici splitskog Marjana.

Božić je brončanu medalju osigurao ulaskom u polufinale uz tri pobjede bez izgubljene runde. Krenuo je odlično protiv Moldavca Dragosa Marinescua s 2:0 u rundama, potom je preskočio i Korejca Yoon Min-baea s također 2:0 u rundama, da bi istim rezultatom medalju osigurao slavljem protiv Britanca Cadena Cunninghama. Dalje od toga nije išlo jer mu se s druge strane čvrsto postavio Cisse iz Obale Bjelokosti, koji je u kasnijem finalu otišao do naslova svjetskog prvaka.

Hrvatska osvojila najviše medalja na Svjetskom prvenstvu u taekwondou

Posljednjeg dana prvenstva na tatami je izašla i mlada, tek 16-godišnja Nika Karabatić. U prvom kolu kategorije do 53 kilograma s 2:0 pobijedila je Molly Park iz Australije, u drugom kolu bila je bolja s 2:1 od Tunižanke Chaime Toumi, dok je treću pobjedu upisala protiv Meksikanke Villegas Machorro, inače druge nositeljice.

Četvrtfinalna borba za medalju otišla je Iranki Kiyanichandeh, kasnije svjetskoj prvakinji. Karabatić je Svjetsko prvenstvo završila na petom mjestu.

Главная страница » Hrvatska ima najviše medalja na Svjetskom prvenstvu u taekwondou. Božić uzeo broncu