STIGAO je u ukrajinski klub ovog ljeta, a već je ostvario velik uspjeh.

Главная страница » Igor Jovićević priredio senzaciju u Ligi prvaka, sa Šahtarom je pobijedio Leipzig 4:1

ŠAHTAR, klub kojeg vodi hrvatski trener Igor Jovićević, iznenađujuće je pobijedio Leipzig u gostima 4:1. Šved je doveo Šahtar u vodstvo već u 16. minuti. Favorizirani Leipzig je izjednačio u 57. golom Simakana, ali već u idućem napadu opet je Šved bio koban po bundesligaša. Do kraja su iz kontri domaćina i definitivno slomili Mudrik i Traore.

Za ukrajinski klub od 62. minuti je igrao hrvatski nogometaš Neven Đurasek, dok je Joško Gvardiol poraz svog Leipziga pratio s klupe. Jovićević je, podsjetimo, trenirao juniore i seniore zagrebačkog Dinama, a u Šahtar je stigao ovog ljeta. Šahtar igra u skupini u kojoj su još Celtic i Real Madrid. Njihova međudobna utakmica završila je pobjedom Reala 3:0.