Igor Miličić ipak ostao bez medalje, Nijemci su bili prejaki

Košarkaši Njemačke osvojili su brončanu medalju na EuroBasketu nakon što su u utakmici za treće mjesto, u Berlinu, bili bolji od Poljske 82-69 (19-14, 17-9, 18-26, 28-20). U drugoj četvrtini njemački su košarkaši napravili prvi bijeg od Poljaka te su poveli s deset poena razlike. No, u nastavku utak…

Главная страница » Igor Miličić ipak ostao bez medalje, Nijemci su bili prejaki

Košarkaši Njemačke osvojili su brončanu medalju na EuroBasketu nakon što su u utakmici za treće mjesto, u Berlinu, bili bolji od Poljske 82-69 (19-14, 17-9, 18-26, 28-20).

U drugoj četvrtini njemački su košarkaši napravili prvi bijeg od Poljaka te su poveli s deset poena razlike. No, u nastavku utakmice Poljaci su, malo po malo, spuštali zaostatak te su sedam i pol minuta prije kraja izjednačili na 59-59.

Tada je krenula nova serija njemačkih trica koja je bila ključna za konačni ishod te je domaća reprezentacija na kraju slavila s ugodnih +13 protiv momčadi koju vodi hrvatski trener Igor Miličić.

Dennis Schroder je bio prvi njemački strijelac s 26 poena, a tome je dodao i šest asistencija te osam izgubljenih lopti. Voigtmann je dodao 14 poena uz devet skokova i šest asistencija. Poljake je predvodio Michal Sokolowski s 18 koševa.

Ovom pobjedom Njemačka je kompletirala po jednu medalju u povijesti europskih prvenstava. Zlatna je bila 1993. godine, dok je srebro osvojila 2005. godine.

U nastavku dana, u 20.30 sati, finale će odigrati Francuska i Španjolska.