Ivan Rakitić zabio za pobjedu Seville u prijateljskoj utakmici

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zabio je u nedjelju pogodak za pobjedu 1-0 Seville nad Benficom u prijateljskoj utakmici odigranoj na jugu Portugala. Rakitić, 34-godišnji veznjak, mrežu je zatresao u 61. minuti. Loptu je primio u kaznenom prostoru pa je s udaljenosti od oko 15 metara pos…

Главная страница » Ivan Rakitić zabio za pobjedu Seville u prijateljskoj utakmici

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić zabio je u nedjelju pogodak za pobjedu 1-0 Seville nad Benficom u prijateljskoj utakmici odigranoj na jugu Portugala.

Rakitić, 34-godišnji veznjak, mrežu je zatresao u 61. minuti. Loptu je primio u kaznenom prostoru pa je s udaljenosti od oko 15 metara poslao lijevom nogom visoko u desnu stranu.

Za Benficu, vodeću momčad portugalskog prvenstva, igrao je 24-godišnji hrvatski napadač Petar Musa.

Obje momčadi pripremaju se za nastavak sezone početkom siječnja.

Sevilla, čiji je Rakitić kapetan, nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mjestu među 20 klubova prve španjolske lige.

Utakmica je odigrana u portugalskom gradu Faru dok se na Svjetskom prvenstvu u Katru pripremaju posljednje četiri momčadi za polufinale. U utorak će igrati Hrvatska i Argentina, a u srijedu Maroko i Francuska.

Rakitić se oprostio od igranja za Hrvatsku u rujnu 2020. kada je prešao iz Barcelone u Sevillu. S hrvatskom reprezentacijom, čiji je bio dokapetan, osvojio je srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu 2018. godine.