Jadran upisao i drugu pobjedu u ovosezonskoj Ligi prvaka, pao Dinamo

Jadran je uvjerljivom pobjedom protiv gruzijskog Dinama iz Tbilisija upisao i drugu pobjedu u ovosezonskoj Ligi prvaka. Idealno je počela utakmica za domaće, isključenje Dzikhtsiarenka i odmah gol Rina Burića za 1:0, a već u drugom napadu na nepostavljenu obranu gostiju je na 2:0 s lijeve strane pov…

Главная страница » Jadran upisao i drugu pobjedu u ovosezonskoj Ligi prvaka, pao Dinamo

Jadran je uvjerljivom pobjedom protiv gruzijskog Dinama iz Tbilisija upisao i drugu pobjedu u ovosezonskoj Ligi prvaka.

Idealno je počela utakmica za domaće, isključenje Dzikhtsiarenka i odmah gol Rina Burića za 1:0, a već u drugom napadu na nepostavljenu obranu gostiju je na 2:0 s lijeve strane povisio Luka Bukić. Ipak, gosti su se “rekuperali” i izjednačili na 2:2, da bi u kontranapadu Tomasović vratio domaće u prednost.

U predzadnjoj minuti prve četvrtine vidjeli smo nesvakidašnju reakciju, za “fair-play” trofej, barem za ovaj tjedan. Oboje sudaca su, naime, nakon udarca gostiju dosudili loptu za Jadran, a bez ikakvog je pritiska Marcelić priznao da je dirao loptu te je dosuđen korner za Dinamo, nakon kojega su zabili i gol. Četvrtinu je ipak Jadran okončao s komotnih 6:3.

Jadranaši su imali apsolutnu kontrolu događanja u bazenu i nakon deset minuta preko Marinića-Kragića poveli su 8:3, a do poluvremena bilo je 14:3.

– Nije to toliko loša ekipa, ali oni ne igraju u Gruziji prvenstvo kao i mi, fali im utakmica, nisu uigrani, ne igraju često na ovoj razini. No, moji su momci reagirali na pravi način i sada idemo dalje – kazap je trener Jadrana Jure Marelja.

Nakon četiri kola splitska momčad ima dvije pobjede i dva poraza, ali ti porazi su od favorita, talijanskog Pro Recca i grčkog Olympiacosa. Sa šest bodova zasad su “u tračnicama”, na pravome putu prema Final Eightu. No, daleko je još cilj, a najbitnije utakmice, one koje “paraju gaće”, tek nas očekuju, protiv Radničkog i Vouliagmenija.