Jovićević sa Šahtarom nakon velike drame izbacio Majerov Rennes iz Europa lige

ŠAHTAR iz Donjecka prošao je u osminu finala Europske lige nakon boljeg izvođenja penala u gostima kod Rennesa.

Главная страница » Jovićević sa Šahtarom nakon velike drame izbacio Majerov Rennes iz Europa lige

ŠAHTAR iz Donjecka prošao je u osminu finala Europske lige nakon boljeg izvođenja penala u gostima kod Rennesa. Momčad Igora Jovićevića uspjela je nekako utakmicu dovesti do penala te u dramatičnoj završnici stići do prolaska. Lovro Majer igrao je za Rennes od prve minute, a izašao je u 71.

Prva utakmica ove dvije momčadi završila je pobjedom Šahtara 2:1. Do prvog pogotka čekalo se do 52. minute, kad je pogodio Karl Toko Ekambi. Do kraja regularnog dijela Ukrajinci su igrali nervozno i grubo. Uklopio se dobro i njihov trener Igor Jovićević, koji je zaradio žuti karton izvan terena zbog prigovora.

Drama u produžecima

Rennes je do zasluženog pogotka stigao u 106. minuti, kad je za 2:0 pogodio Ibrahim Salah. Dok su domaći navijači već slavili prolazak, uslijedio je šokantan autogol Belociana. Stoper Rennesa bio je neutješan nakon autogola, a i njegova je momčad izgledala šokirano. Uslijedilo je izvođenje penala, na kojem je psihološku prednost imao Šahtar.

Doku i Meling nisu uspjeli zabiti kod Rennesa, dok su kod Šahtara Bondar i Sikan promašili u prvoj seriji od pet udaraca. Pobjednik je odlučen nakon sedmog kruga izvođenja. Ugochukwu, igrač koji je ušao umjesto Majera, nije uspio zabiti, obranio mu je Trubin, a Kevin Kelsy pogodio je za prolazak Šahtara.