Jug je u Gružu pobijedio Jadran 13:6, u četvrtom činu finalne serije i time postavio rezultat na 2:2. Tako ćemo prvaka Hrvatske u vaterpolu saznati tek u petoj utakmici. Izjednačena i napeta završnica lige, ono što je većina i priželjkivala, ali današnja utakmica nije bila takva. Jasno je to odmah vidljivo i po rezultatu…

Ovaj susret počeo je jednako kao i prethodna tri ove sezone. Plivanje za loptu su osvojili Splićani, a prvi gol postigli Dubrovčani. Žuvela je pogodio za 1:0, ali brzo su odgovorili gosti preko Butića za 1:1. Međutim, vratar Juga je odmah u prvoj četvrtini najavio kako je dobro raspoložen, skupivši već do tada pet obrana. Njegova momčad to iskorištava i postavlja rezultat 2:1 nakon prvih osam minuta.

Izgleda kako je u ovoj finalnoj seriji sve napeto i neizvjesno, osim “plivanja za loptu” jer trebalo bi dobro razmisliti kada su Jugaši krenuli prvi u napadu… Ali opet isto- lopta za Jadran, a prvi pogodak u četvrtini za “gospare”. Precizan je bio Joković za rezultat 3:1, ali odmah odgovaraju i gosti preko Duževića za 3:2 na semaforu. Međutim, onda je uslijedila velika serija domaćih. Joković, Kržić, pa Mozara i evo “gospara” na 6:2… Jug je dao do znanja da nitko ne dolazi lako do bodova, a kamoli titule u Gružu. Konačno negdje pred kraj druge četvrtine, mirisalo je i na pogodak za Jadran, ali obranio je Popadić za još veću buku na tribinama koje su bile pune. Na polovici susreta, Mozara zabija za vodstvo Juga 7:2.

Promijenio je Jadran i vratara, ali ni to nije pomoglo gostima jer je Jug preko Kakarisa povećao na 8:2 početkom treće četvrtine. Onda je konačno nakon tri minute igre u nastavku netko iz splitske momčadi postigao pogodak, na 8: 3 smanjio je Bukić, pa nedugo nakon toga i Butić za 8:4. Probudili su se zatim i gostujući navijači, oko njih 60 došlo je podržati svoju momčad. Burić je imao priliku za 8:5, ali Popadić je obranio. Vjekoslav Kobeščak osjetio je nalet Jadranaša i pozvao minutu odmora, a njegova momčad to iskorištava. Preko Lazića i Jokovića uoči zadnje četvrtine postavlja visokih 10:4 za veliki pljesak u Gružu.

Zadnjih osam minuta otvorio je Jadran preko Marinića Kragića, koji je zabio za 10:5. Onda je krenulo nekoliko minuta igre “gol za gol” koja je naravno više odgovarala Jugu. Negdje na polovici zadnje četvrtine, domaćini su vodili 12:6 i sve je bilo jasnije kako splitska momčad neće slaviti titulu u Dubrovniku. U posljednju minutu utakmice ušlo se s velikih 13:6 za domaće, a zadnji pogodak zabio je Kržić.

Na krilima dobro raspoloženog Popadića koji je skupio 14 obrana, Jug je izborio “majstoricu”, a valja i nadodati lošu realizaciju igrača više Jadrana, dva pogotka iz 11 prilika.

Odlučujući susret očekuje nas na Poljudu 17. svibnja, a u zadnjih 15 godina ovo je tek četvrto finale prvenstva Hrvatske koje će se igrati na pet utakmica.

Jug: Jadran 13:6 (2:1, 5:1, 3:2, 3:2)

Duborvnik – Bazen u Gružu. Gledatelja 1000.

Suci: Vojin Putniković i Dragan Štampalija- Delegati: Milivoj Bebić i Luko Vuletić

JUG: Popadić (14 obrana), Burđelez, Fatović, Zvono, Joković (3), Vukojević, Biljaka (1), Lazić (2), Kržić (2), Kakaris (2), Grgurević, Žuvela (1), Brzica, Mozara (2)

JADRAN: Marcelić (5 obrana), Burić, Marinić Kragić (1), Čagalj, Butić (2), Pejković, Bukić (1), Tomasović, Delić, Dobud (1), Šetka, Dužević (1), Anić (1 obrana), Zović

Igrač više: Jug 7/16, Jadran 2/11

Source: slobodnadalmacija.hr

Главная страница » Jug nije dopustio Jadranu da podigne trofej u Gružu: prvaka Hrvatske saznat ćemo u “majstorici” na Poljudu