Juranović zabio na gostovanju, Union Berlin odigrao neriješeno

U posljednjem susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je odigrao 1-1 protiv Union Berlina, a za goste je zabio hrvatski reprezentativac Josip Juranović. Gosti su poveli u 72. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Juranović. Bio je…

Главная страница » Juranović zabio na gostovanju, Union Berlin odigrao neriješeno

Gosti su poveli u 72. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Juranović. Bio je to njegov prvi bundesligaški pogodak, nakon što je dva zabio u Europskoj ligi, posljednjeg u četvrtak protiv Union Saint-Gilloisea. Izjednačio je Patrick Wimmer u 84. minuti. Juranović je odigrao cijeli susret za goste.

U ranije odigranom susretu nogometaši Freiburga ostvarili su važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka. S nova tri boda dostigli su Union Berlin i RB Leipzig, sada sva tri kluba imaju po 45 bodova.

S druge strane Hoffenheim je upisao sedmi uzastopni poraz, te 11. u zadnjih 12 kola, ostavši prikovan za dno ljestvice.

Freiburg je poveo u petoj minuti golom Maxa Eggesteina, a izjednačio je Angelo Stiller u 48. minuti. Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 84. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je Ozan Kabak “zaradio” drugi žuti.

Freiburg je igrača više pretvorio u pogodak u 89. minuti, a strijelac je bio Ritsu Doan. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić nije nastupio za goste.

Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio Werder Bremen sa 3-2.

Golove za “apotekare” zabili su Mitchel Bakker (34), Jeremie Frimpong (56) i Adam Hložek (83), dok su za Werder zabili Marvin Ducksch (30) i Niclas Fullkrug (86-11m).

Bayer je sada deveti sa 34 boda, dok je Werder dvije stepenice niže sa 30 bodova.U nedjelju je na rasporedu još jedna utakmica, ogled Wolfsburga i Union Berlina.

Na ljestvici vodi Bayern sa 52 boda, Borussia Dortmund ima 50, a RB Leipzig, Freiburg i Union Berlin po 45 bodova. Wolfsburg je osmi sa 35 bodova.