Juventus izgubio za najgori ulazak u Ligu prvaka u povijesti

JUVENTUS je očajno startao u skupini Lige prvaka. Nakon poraza 2:1 kod PSG-a u prvom kolu, istim rezultatom izgubio je na svom terenu od Benfice.

Главная страница » Juventus izgubio za najgori ulazak u Ligu prvaka u povijesti

JUVENTUS je očajno startao u skupini Lige prvaka. Nakon poraza 2:1 kod PSG-a u prvom kolu, istim rezultatom izgubio je na svom terenu od Benfice. Domaćin je poveo golom Arkadiusza Milika u 4. minuti, ali je Benfica preokrenula golovima Joaa Maria iz penala u 43. minuti te preko Davida Neresa u 55. minuti. Osam zadnjih minuta za Benficu odigrao je hrvatski napadač Petar Musa.

S obzirom na ovaj rezultat te na pobjedu PSG-a kod Maccabija iz Haife (3:1), Juventus je nakon dva kola u jako teškoj situaciji. Od vodećeg 100-postotnog dvojca udaljen je čak šest bodova. Slijede mu doduše dvije utakmice s Maccabijem, koji također nije osvojio ni bod, ali za prolazak skupine morat će pobijediti one od kojih je izgubio oba meča. Juventusu je ovo inače prvi put u povijesti da je izgubio prve dvije utakmice skupine Lige prvaka.