U prvom kolu nove prvoligaške sezone košarkaši Ribole Kaštela slavili su vrijednu pobjedu na terenu dvorane Ribnjak u Omišu. Velikog rivala svladali su s uvjerljivih 61:75 (16:21, 18:19, 12:17, 15:18) nakon što su dobili svaku od odigranih četvrtina. Domaćini su najbolji period igre imali na samom o…

Главная страница » Košarkaši Ribole Kaštela otvorili sezonu pobjedom: na Ribnjaku su svladali domaći Omiš na krilima Marija Krešića

Domaćini su najbolji period igre imali na samom otvaranju utakmice kada su poveli sa 12:4, ali su izabranici Damira Rančića već do kraja prve dionice okrenuli rezultat u svoju korist. U nastavku susreta Ribola je gradila sve veću i veću prednost koja je pred kraj utakmice narasla i do najvećih +21.

Nedostižna razlika omogućila je u završnim minutama i zajednički nastup dvojice naših kadeta Martina Krešića i Karla Vidovića od kojih je potonji upisao i debi za seniorsku momčad u službenim utakmicama.

Prvo ime utakmice bio je stariji od braće Krešić, Mario, koji je u smanjenoj minutaži zbog ranog opterećenja prekršajima uspio ubaciti 25 poena za svega 22 minute provedene na parketu, a iz igre mu je realizacija bila odličnih 11/15 (73.3%).

Petar Markota je s 10 poena i 11 skokova bio jedini igrač ovog dvoboja sa upisanim ‘double-double‘ učinkom, a zanimljive brojke imao je i Ante Delaš koji je utakmicu završio s po sedam koševa, skokova i asistencija, a s njim na terenu naša momčad bila je za 23 poena uspješnija od Omišana.

S druge strane, domaćini nisu imali niti jednog dvoznamenkastog strijelca, a po devet poena postigli su donedavni igrač Ribole Ivan Rašetina te kapetan Željko Jović.

U drugom kolu Prve lige Kaštelani na Sokolani dočekuju prvog favorita prvenstva Vrijednosnice Osijek.

OMIŠ: Mrković, Rašetina 9, Jović 9, Petrašić 8, Mimica 8, Morris 6, Matijević 6, Ćepić, Fulgosi 5, Topić 2, Jurčević 8.

RIBOLA KAŠTELA: J. Vidović 6, Klepo 6, Murko, K. Vidović, Galić 2, Delaš 7, Markota 10, Mario Krešić 25, Perkušić 9, Kedžo 8, Martin Krešić 2, Topić.