LOKOMOTIVA – DINAMO 1:2 Petković golčinom donio novu pobjedu Dinamu

DINAMO je deseto kolo SuperSport HNL-a zaključio pobjedom na gostovanju kod Lokomotive.

Главная страница » LOKOMOTIVA – DINAMO 1:2 Petković golčinom donio novu pobjedu Dinamu

DINAMO je zaključio 10. kolo SuperSport HNL-a pobjedom 2:1 na gostovanju kod Lokomotive. Strijelci za pobjednike bili su Arijan Ademi i Bruno Petković, dok je za domaće pogodio Sandro Kulenović. Momčad Ante Čačića pobjedom se odvojila na čak 11 bodova od prvih pratitelja, Hajduka i Slaven Belupa.

Ademi zabio, Kulenović brzo poravnao

Dinamo je odlično otvorio utakmicu i poveo već u šestoj minuti. Baturina je imao posjed na 20-ak metara od gola, a Marić mu je uklizao i odbio loptu. Ipak, ona je stigla ravno do Ademija, koji si je otvorio prostor za šut desnom nogom i neobranjivo pogodio.

Zatim je Dinamo imao dvije prilike za povećanje prednosti, ali Čavlina je obranio pokušaj Drmića, dok je Mišićev udarac s distance odsjeo na vratnici. Uslijedio je odgovor Lokomotive i poravnanje iz prve šanse na utakmici.

Milićević je u 13. minuti poslao oštro, prizemno dodavanje pred gol, a Kulenović je u punom trku, s Perićem na leđima, sjajno zahvatio loptu i poravnao rezultat. Kulenović je u Lokomotivi na posudbi iz Dinama pa nije slavio pogodak. Do kraja prvog dijela najbolju priliku imao je Goričan u 27. minuti, no pucao je previsoko u namjeri da potkopa loptu preko Livakovića.

Petković ušao i odmah zabio

Ante Čačić na poluvremenu je u igru uveo Brunu Petkovića i to se odmah pokazao kao pun pogodak. U 47. minuti lopta je stigla do Petkovića na 20-ak metara od Lokomotivinog gola, a on je prekrasnim udarcem lijevom nogom pogodio dalji kut za novo vodstvo Dinama.

Dinamo je sve mogao riješiti u 72. minuti, kada je Oršić presjekao jedno dodavanje Lokomotive iz veznog prema zadnjem redu. Bio je sam pred golom, no Čavlina mu je sjajno obranio nogom. Usamljeni Drmić čekao je asistenciju Oršića, koji je ipak šutirao, što se nije pokazala kao dobra odluka.

Dinamo opasno visio u završnici susreta

Momčad Silvija Čabraje nakon toga krenula je svim snagama po poravnanje te je u nekoliko navrata bila vrlo blizu. Izdvojit ćemo šansu Šotičeka, koji je danas, na svoj 18. rođendan, debitirao za Lokomotivu. U 84. minuti je poslao Mišića u prazno, no sustigli su ga drugi Dinamovi igrači pa je morao šutirati u prvi kut, gdje je Livaković bio spreman.

A spreman je Livaković bio i u 93. minuti, kada je izvrsnom obranom sačuvao Dinamo. Kulenović je pucao glavom uz samu vratnicu, no Dinamov vratar se ispružio i odbio to u korner te tako donio tri boda svojoj momčadi.