Loše vijesti s Poljuda: aktualni europski prvak ipak prejak za jadranaše

U utakmici drugog kola LEN Lige prvaka aktualni europski prvak, talijanski Pro Recco predvođen trenerom Sandrom Suknom pobijedio je Jadrana 13:9. Gosti su poveli golom Fondellija i onda s igračem više imali zicer za 2:0, no obranio je Marcelić. Skinuo je potom kod 2:0 za goste Hallocku još jedan zic…

Главная страница » Loše vijesti s Poljuda: aktualni europski prvak ipak prejak za jadranaše

U utakmici drugog kola LEN Lige prvaka aktualni europski prvak, talijanski Pro Recco predvođen trenerom Sandrom Suknom pobijedio je Jadrana 13:9.

Gosti su poveli golom Fondellija i onda s igračem više imali zicer za 2:0, no obranio je Marcelić. Skinuo je potom kod 2:0 za goste Hallocku još jedan zicer Marcelić i on je držao jadranaše u igri na početku dvoboja. No, nedostajala je prava napadačka reakcija, tri puta se išlo na Duževića, ali bezuspješno. Zabio je potom Younger za 0:3. Prvi je vratara Pro Recca i talijanske reprezentacije Del Lunga probio Tomasović s igračem više za 1:3.

Onda odlična solo akcija Bukića, othrvao se svoj čuvaru u obrani, stekao par metara prednosti, primio loptu od Marcelića i dovršio akciju za 2:3. Potom Younger 2:4, Butić 3:4, Zalanki 3:5, Šetka 4:5… Eto Jadrana u ritmu utakmice, tu, blizu prvaku Europe. Pogodio je tada Šetka stativu za izjednačenje, nije lopta ušla… Potom je opet Recco serijom od 2:0 otišao na plus tri.

Nakon tri minute u trećoj četvrtini zabio je u kontri Marinić Kragić za 7:8, opet se Jadran došuljao… I sasvim zasluženo. I opet napad za izjednačenje Splićani nisu iskoristili. Njihov je povratak nekako presjekao gol Cannelle za 10:7 na samom isteku napada. Poludio je trener domaćih Mile Smodlaka… Realizirao je potom Marinić Kragić peterac i s 8:10 je završila treća četvrtina.

Propustili su jadranaši na startu četvrte četvrtine smanjiti na minus jedan u situaciji s dva igrača više, velika šteta. Digao je Hallock potom na plus tri, utakmica je polako odlazila na drugu stranu Jadrana. A bodove je definitivno na “čizmu” “prevezao” Cannella zabivši za 12:8…

– Zadovoljan sam igrom moje momčadi, ali opet smo imali nekoliko nepotrebnih pogrešaka. No, ostaje nam da tražimo prolaz na završnici protiv drugih momčadi – kazao je Mile Smodlaka, trener Jadrana.

– Moji su momci napadački danas bili odlični. Jadran je pokazao da je čvrsta momčad i imaju šanse za Final Eight, vjerujem da će se za četvrto mjesto u skupini boriti s Radničkim i Vouliagmenijem, presudit će neke nijanse, neki bod u gostima – kazao je trener Pro Recca Sandro Sukno.

Jadran – Pro Recco 9:13 (1:3, 3:4, 4:3, 1:3)

Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 400.

Suci: Buch (Španjolska), Vogel (Mađarska)

Utakmica 2. kola A skupine LEN Lige prvaka

Jadran: Marcelić, Burić, Marinić-Kragić (2), Čagalj, Butić (2), Pejković, Bukić (2), Zović (1), Tomasović (1), Dobud, Šetka (1), Dužević, Anić.

Pro Recco: Del Lungo, Di Fulvio, Zalanki (2), Rossi, Younger (2), Fondelli (2), Gratta (1), Cannella (2), Ivović (1), Velotto, Lunčar, Halllock (3), Negri.

Igrač više: Jadran 4 od 12, Pro Recco 6 od 12

Peterci: Jadran 2 (2), Pro Recco