U susretu 2. kola B skupine Europske lige Rennes i Fenerbahče su odigrali 2-2, a drugi gol za francuski sastav postigao je hrvatski reprezentativac Lovro Majer. Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu. Rennes je imao 2-0, no turski sastav je u uspio izboriti remi. Rennes je poveo u 52. minut…

Главная страница » Lovro Majer odigrao odličnu utakmicu, ali je Rennes prosuo bodove, bivši igrač Hajduka zabio za pobjedu AEK-a

U susretu 2. kola B skupine Europske lige Rennes i Fenerbahče su odigrali 2-2, a drugi gol za francuski sastav postigao je hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu. Rennes je imao 2-0, no turski sastav je u uspio izboriti remi.

Rennes je poveo u 52. minuti golom Martina Terriera koji je samo dvije minute kasnije asistirao Majeru za 2-0. Fener je smanjio u 60. minuti preko Irfana Kahvecija, a u 84. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Hamari Traore. Turci su u drugoj minuti nadoknade uspjeli izjednačiti golom s bijele točke, a precizan je bio Enner Valencia. Majer je igrao do 78. minute.

U drugom susretu AEK Larnaca je na gostovanju pobijedila kijevski Dynamo sa 1-0, a gol odluke zabio je bivši krilni igrač Hajduka i Osijeka Adam Gyurcso u osmoj minuti.

Rennes i Fener vode sa po četiri boda, ciparski sastav ima tri, a Dynamo je na začelju bez bodova.

U skupini A Bodo/Glimt je pobijedio Zurich sa 2-1.

Domaćin je poveo u 55. minuti autogolom Olea Kristiana Selnaesa, a četiri minute kasnije Hugo Vetlesen je zabio za 2-0. Gosti su u 81. minuti smanjili preko Donisa Avdijaja i bio je to na koncu konačan rezultat.

Za Zurich je Ivan Santini igrao od 82. minute, dok Nikola Katić nije nastupio.

Ogled Arsenala i PSV Eindhovena odgođen je za 20. listopada. Na ljestvici vodi Bodo/Glimt sa četiri boda ispred Arsenala koji ima tri i susret manje.

U skupini C Real Betis je pobijedio Ludogorec sa 3-2.

Za španjolski sastav zabili su Luiz Henrique (25), Joaquin (39) i Sergio Canales (59), a za goste Kiril Despodov (45+1) i Rick (74). Simon Sluga nije branio za Ludogorec.

U drugom susretu Roma je u Rimu pobijedila HJK Helsinki sa 3-0.

Finci su već u 15. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Miro Tenho, no do poluvremena su uspjeli sačuvati mrežu. Ipak, u nastavku susreta momčad Josea Mourinha je zabila tri gola, a strijelci su bili Paulo Dybala (47), Lorenzo Pellegrini (49) i Andrea Belotti (68).

Na ljestvici vodi Betis sa šest bodova, dok Roma i Ludogorec imaju po tri boda. Finci su na nuli.