Luda borba za Europu u HNL-u. Rijeka je na Poljudu sve zakuhala

MOMČAD Sergeja Jakirovića potpuno je zakuhala borbu za Europu.

Главная страница » Luda borba za Europu u HNL-u. Rijeka je na Poljudu sve zakuhala

RIJEKA je u nedjelju u velikom derbiju 20. kola SuperSport HNL-a pobijedila Hajduk 2:1. Momčad Sergeja Jakirovića vodila je 2:0 golovima Ampema iz 64. i Frigana iz 85. minute prije nego što je Livaja u 91. iz penala smanjio na 2:1, da bi par minuta kasnije promašio drugi penal za izjednačenje.

Hajduk nakon novog poraza zaostaje osam bodova za Dinamom koji ima i utakmicu manje i šanse za naslov prvaka svedene su mu na teoriju. Jedina dobra vijest za navijače Hajduka je što su vjerojatno sigurni da će igrati u Europi, a u dobroj situaciji je i Osijek koji je relativno siguran na trećemu mjestu.

Četvrto mjesto najvjerojatnije vodi u Europu

Iz HNL-a sljedeće sezone u Ligu prvaka ide prvak dok će druga, treća momčad i pobjednik SuperSport Kupa ići u Konferencijsku ligu. No, u Europu će najvjerojatnije voditi i četvrto mjesto ako netko od prve tri momčadi s tablice osvoji Kup. U četvrtfinalu su i Osijek i Hajduk, Dinamo ima zaostalu utakmicu osmine finala protiv Splita. Velika je vjerojatnost da će netko od tri favorita osvojiti Kup.

I dok je za prva tri mjesta borba manje-više riješena, velika bitka vodit će se za spomenuto četvrto mjesto koje trenutačno drži Slaven. No, njemu su za petama Istra, koja ima utakmicu manje s Dinamom i Varaždin s 27 bodova, dok Lokomotiva i Rijeka imaju šest manje od Koprivničanaca.

Rijeka je od dolaska Sergeja Jakirovića druga momčad u odnosu na onu od jeseni, dok je Istra najugodnije iznenađenje prvenstva. Rijeka u sljedeća četiri kola igra s Goricom, Lokomotivom, Slavenom i Istrom, tri od četiri izravna konkurenta u borbi za Europu i može dodatno smanjiti zaostatak za Slavenom.