U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 3. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle United i Manchester City igrali su 3-3 (2-1). Bio je to sjajan dvoboj u koji su bolje ušli gosti i vrlo rano poveli preko Gundogana (5). No, domaći su fantastično odgovorili, preuzeli kontrolu igre, napali i…

Главная страница » Ludi dan na Otoku: Manchester City izvukao bod na gostovanju kod Newcastlea, Leeds ‘razbio Chelsea

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 3. kola engleskog nogometnog prvenstva Newcastle United i Manchester City igrali su 3-3 (2-1).

Bio je to sjajan dvoboj u koji su bolje ušli gosti i vrlo rano poveli preko Gundogana (5). No, domaći su fantastično odgovorili, preuzeli kontrolu igre, napali i prislili City na povlačenje na svoju polovicu. Takav pristup je nakon nekoliko propuštenih prilika donio poravnanje preko Almirona (28), a onda i vodstvo prije odlaska na odmor golom Wilsona (39).

Početkom drugog poluvremena Trippier (54) je sjajno izvedenim slobodnim udarcem povisio na 3-1, a onda se probudio i prvak. Prvo je Haaland (60) iz gužve smanjio na 3-2, a vrlo brzo potom je Bernardo Silva (65) na izvrsno dodavanje De Bruynea poravnao na 3-3. Ipak, domaći su izdržali završni pritisak i sačuvali bod.

Ranije u nedjelju su igrači Leeds Uniteda na svom su Elland Roadu s visokih 3-0 (2-0) svladali Chelsea, dok je istovremeno Brighton and Hove Albion kao gost svladao West Ham United sa 2-0 (1-0). Put ka pobjedi Leedsu širom je otvorio vratar Chelseaja Mendy katastrofalnom pogreškom u 33. minuti, on je u svom petercu pokušao driblati Aaronsona, napadač domaćih oteo mu je loptu i pogodio za 1-0. Samo četiri minute potom Rodrigo je lijepim udarcem glavom povisio na 2-0, da bi konačni rezultat postavio Harrison u 69. minuti. Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić zbog ozljede koljena i dalje ne konkurira za nastup u momčadi Chelseaja.

Odličan start u sezonu nastavio je i Brighton u Londonu, sastav s juga Engleske do vodstva je stigao nakon što je start Keherera na Welbecku na samom rubu kaznenog prostora okarakteriziran kao prekršaj za najstrožu kaznu, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je MacAllister u 22. minuti. Konačni rezultat postavio je Trossard u 66. minuti nakon sjajnog proigravanja Grossa.

City, Leeds i Brighton su se ovim pobjedama pridružili drugom Tottenhamu na ljestvici, sva četiri sastava imaju po sedam bodova, dva manje od vodećeg Arsenala.

Newcastle je šesti s pet bodova, Chelsea 12. s četiri boda, dok je West Ham pao na samo dno, i dalje je bez bodova i bez postignutog pogotka.

Source: slobodnadalmacija.hr