Mladost – Solaris 12:7 Ovaj je meč na papiru bio označen kao derbi kola, no događanja u bazenu otišla su uvjerljivo na stranu “Žabaca”. Bio je to dvoboj trećeg i petog na tablici, no neizvjesnosti niej bilo, odnosno trajala je svega tijekom prve četvrtine. Nakon prvih osam minuta je Mladost vodila 6…

Главная страница » Mareljin vatromet u premijeri: favoriti slavili s velikom razlikom, bez pretjeranog napora i stresa

Mladost – Solaris 12:7

Ovaj je meč na papiru bio označen kao derbi kola, no događanja u bazenu otišla su uvjerljivo na stranu “Žabaca”. Bio je to dvoboj trećeg i petog na tablici, no neizvjesnosti niej bilo, odnosno trajala je svega tijekom prve četvrtine. Nakon prvih osam minuta je Mladost vodila 6:0. U drugoj su bitnije “smanjili gas”, no opet su s ogromnih 8:1 zaključili prve dvije četvrtine. Šibenčani su se potom malo pribrali, dobili treću dionicu u svoju korist (3:1), u četvrtoj držali egal (3:3), no ipak ona prednost iz uvodnih osam minuta je bila presudna za konačnog pobjednika

Jug AO – Zadar 1952 17:8

Bila je ovo prilika za odmor nekih prvotimaca dubrovačkog sastava. I takvi jugaši, u kombiniranom sastavu, nisu imali problema protiv ‘fenjeraša’ iz Zadra koji će na njihovu žalost ovu 2022. okončati na dnu prvenstvene ljestvice bez ijednog boda. Trener domaćina Vjekoslav Kobešćak većinu je vremena minute u bazenu posvetio juniorima. Odmarao je vratara Popadića, kapetana Fatovića, Jokovića, Lazića, Žuvelu, Kakarisa… U drugoj minuti druge četvrtine već je bilo 7:0.

KPK – Mornar BS 2:15

Mornarevci su odradili posao bez prolivenog znoja. Korčulani su u cijeloj utakmici postigli tek dva gola, a Splićani su imali čak pet peteraca, osamo jednog su propustili realizirati.

Jadran – Medveščak 24:4

Bila je to vatrometna premijera novog trenera Jadrana Jure Marelje. Utakmicu s Medveščakom završili su s čak 20 golova viška. Prvo ime susreta bio je svakako Jerko Marinić Kragić koji je postigao čak 7 golova (2 iz peterca). Za pobjednika na golu nije bilo očito još uvijek bolesnog Ivana Marcelića, ali veseli što je već drugu uzastopnu utakmicu u momčadi mladi Robert Stojanac, dečko koji spada u kategoriju velikih talenata.

Primorje EB – POŠK 14:9

Splićani su izgubili na Kantridi, zasluženo jer riječki je sastav objektivno bolji, ali POŠK je ostavio ipak solidan dojam. Prvu su četvrtinu minimalno dobili u svoju korist (4:3), a vodili su i malo više (4:2), da bi nakon druge četvrtine rezultat bio neodlučan, (6:6). U nastavku je uslijedio iskaz moći i snage Hinićeve momčadi koja je vodstvom 9:6 naznačila da će bodovi ostati kući.