Mlada Hrvatska u 93. minuti ostala bez pobjede nakon velikog kiksa u obrani

HRVATSKA nogometna reprezentacija do 21 godine odigrala je 1:1 protiv vršnjaka iz Austrije u prijateljskom ogledu koji se odigrao u Puli.

Главная страница » Mlada Hrvatska u 93. minuti ostala bez pobjede nakon velikog kiksa u obrani

HRVATSKA nogometna reprezentacija do 21 godine odigrala je 1:1 protiv vršnjaka iz Austrije u prijateljskom ogledu koji se odigrao u Puli. Hrvatska U-21 posebno je dominirala u uvodnom dijelu drugog poluvremena kada je unutar petnaestak minuta stvorila nekoliko sjajnih prilika. U tom periodu su izabranici Igora Bišćana i postigli pogodak.

Roko Jureškin, koji je ovom prilikom debitirao u dresu U-21 Hrvatske, nanizao je dvojicu suparničkih igrača na lijevoj strani te se odlučio za udarac iskosa s 15 metara. Sjajno je Jureškin i pogodio tom prilikom, s tim da određenu krivicu snosi i austrijski vratar koji je primio pogodak u svoj bliži kut. No, Hrvatska nije zadržala vodstvo. U 93. minuti je loše reagirao Ivan Smolčić koji je glavom slabo vratio loptu vrataru Čavlini. Uposlio je natrčalog Langa koji je pogodio za konačnih 1:1.

Prije nekoliko dana Hrvatska je na istom stadionu svladala Poljsku 3:1 u dvoboju u kojem su Poljaci poveli, ali je potom Stipe Biuk postigao dva pogotka, a Marin Ljubičić jedan.

Hrvatska U-21 reprezentacija je nedavno, kroz dodatne kvalifikacije, osigurala nastup na Europskom prvenstvu iduće godine kojem su zajednički domaćini Rumunjska i Gruzija. Suparnici će Hrvatskoj u skupini biti Španjolska, Rumunjska i Ukrajina.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr