Moćna Cedevita Olimpija slavila je uvjerljivo na Gripama u za gledatelje atraktivnoj utakmici. Potpuno su Ljubljančani opravdali status velikog favorita i jedne od najjačih momčadi lige. Oslabljeni Split, bez ozlijeđenih Đoge (prepona) i Vuke, je držao priključak četvrtinu i pol. Tada je sastav nesu…

Главная страница » Moćna Cedevita Olimpija slavila je uvjerljivo na Gripama: oslabljeni ‘žuti‘ držali su priključak tek petnaestak minuta

Moćna Cedevita Olimpija slavila je uvjerljivo na Gripama u za gledatelje atraktivnoj utakmici. Potpuno su Ljubljančani opravdali status velikog favorita i jedne od najjačih momčadi lige. Oslabljeni Split, bez ozlijeđenih Đoge (prepona) i Vuke, je držao priključak četvrtinu i pol. Tada je sastav nesuđenog hrvatskog izbornika Jurice Golemca individualnu kvalitetu i ogromnu premoć u skoku (23 naprema 36 na kraju) pretočio i u veću rezultatsku prednost.

Odlično je utakmicu otvorio Splitov Amerikanac Nelson s 13 poena u prvih 12 minuta, ali su gosti u istom periodu ubacili čak sedam trica, do kraja ukupno 14 (sedam različitih igrača ih je zabijalo). Sredinom druge četvrtine prvi put su “zmajčeki” otišli na dvoznamenkastu prednost (32:42). Pokušavao je Split, ali Nelson, Shorter i Mavra nisu imali adekvatnu pomoć suigrača. Nakon što su “žuti” krajem treće četvrtine pet minuta ostali bez postignutog koša i serije od deset uzastopnih poena gostiju semafor je pokazivao 54:74.

Fantastični Amerikanci Ferrell i Adams vodili su slovenski sastav do trijumfa koji je uživo gledalo i desetak navijača Olimpije. Gosti su nastupili bez ozlijeđenih Zorana Dragiča i Lovre Gnjidića, dok se drugi hrvatski reprezentativac Karlo Matković oporavio od ozljede. Povjerenje u posljednjih pet minuta 18-godišnji Dubravčić opravdao je s pet koševa.

– Ovo je realan odnos snaga. Neupitna je njihova kvaliteta u odnosu na nas. Uz ovakav njihov šut za tri (14/25, 56 posto, nap.a.) jako je teško imati neke zamjerke – rekao je Subotić.

Već danas su “žuti” gosti DepoLink Šrkljeva u domaćoj HT Premijer ligi (19 sati), zato što domaćin nije pristao na ranije dogovorenu odgodu susreta. Na pitanje o Škrljevu Subotić je bio jasan.

– Iskreno, uopće me ne zanima!

Na pitanje o mogućem preuzimanju pozicije izbornika Hrvatske u budućnosti, na kraju sezone je Golemac kazao.

– U ovom trenutku se tome ne mogu posvetiti koliko bi posao zahtijevao. Moja želja, san je da jednom dođe do toga. Hrvatska ima veliku i igračku i trenersku kvalitetu, ali nemamo kontinuitet rada, a naviše kontuinuitet rukovodstva. Ne možemo krenuti od nule, nego rekao bih iz minus dva podruma.

Split – Cedevita Olimpija 77:95

Split – Dvorana na Gripama. Gledatelja 500. Utakmica 2. kola AdmiralBet ABA lige: Split – Cedevita Olimpija 77:95 (22:26, 19:27, 15:21, 21:21). Suci: Miloš Koljenšić (Crna Gora), Dragan Porobić i Nermin Nikšić (obojica BiH).

Split: Gizdavčić, Kalajžić (7), Runjić (6), Shorter (15), Jukić (2), Perkušić, Dubravčić (5), Nelson (20), Mavra (16), Šarić (6).

Cedevita Olimpija: Ferrell (21), Harrison (6), Radović, Jeremić (8), Alibegović (12), Murić (5), Mulalić (9), Adams (17), Kosi, Matković (8), Omić (6), Radovanović (3).