Mourinhov bunker preživio pakao u Leverkusenu i odveo Romu u finale Europa lige

ROMA je u uzvratnoj utakmici polufinala Europa lige odigrala 0:0 u gostima kod Bayera u Leverkusenu, obranila 1:0 iz prve utakmice i plasirala se u finale ovog natjecanja. Romi je to drugi uzastopni finale nekog europskoga kupa nakon što je prošle godine osvojila Konferencijsku ligu.

Jose Mourinho postavio je bunker ispred svojega gola koji je čitavih 90 minuta bio pod opsadom domaćih igrača. Roma je jedini udarac na gol na utakmici imala u 1. minuti, a do kraja susreta imala je 28 posto posjeda lopte. No, Nijemci nikako nisu mogli slomiti Talijane.

Diaby je u 12. minuti pogodio prečku, Azmoun je u 29. imao veliku šansu, a kako je utakmica odmicala pritisak Bayera bio je sve veći. Mourinhovi igrači su uklizavali, bacali se pred udarce i uspjeli preživjeti čak deset minuta sudačke nadoknade te se plasirati u finale.

Mourinhu je to šesti finale u karijeri. S Portom je 2003. osvojio Kup UEFA-e, a godinu dana kasnije Ligu prvaka. S Interom je bio prvak Europe 2010., s Manchester Unitedom je osvojio Europa ligu 2017., a s Romom je prošle godine osvojio Konferencijsku ligu.

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

Source: index.hr

Главная страница » Mourinhov bunker preživio pakao u Leverkusenu i odveo Romu u finale Europa lige