U derbi utakmici 8. kola talijanske Serie A nogometaši Rome su u gostima pobijedili Inter 2-1 i privremeno došli na četvrto mjesto ljestvice. Domaća momčad je povela u 30. minuti kada je gostujuću mrežu pogodio Dimarco, no vodstvo Intera trajalo je kratko jer je u 39. izjednačio Paulo Dybala. Argent…

Главная страница » Mourinhova Roma preokretom srušila Inter na San Siru i privremeno se popela na četvrto mjesto Serie A

U derbi utakmici 8. kola talijanske Serie A nogometaši Rome su u gostima pobijedili Inter 2-1 i privremeno došli na četvrto mjesto ljestvice.

Domaća momčad je povela u 30. minuti kada je gostujuću mrežu pogodio Dimarco, no vodstvo Intera trajalo je kratko jer je u 39. izjednačio Paulo Dybala. Argentinski napadač je za Romu zabio treću utakmicu u nizu, a ukupno mu je ovo bio četvrti prvenstveni pogodak za rimski klub gdje je došao ovog ljeta.

Do 75. minute je stajao 1-1 rezultat, a tada je Chris Smalling na asistenciju Pellegrinija zabio gol za slavlje Rome. Premda je Inter do kraja napadao i pokušao se spasiti novog poraza, u tome nije uspio već je nakon 1-3 kod Udinesea upisao drugi prvenstveni poraz u nizu te je ostao sedmi na ljestvici. Inter ima četiri pobjede i isto toliko poraza.

Roma se ovom pobjedom barem privremeno popela na četvrto mjesto ljestvice. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović zbog ozljede nije bio u momčadi Intera.

U subotu još igraju Empoli i Milan.

U nedjelju su na rasporedu sljedeće utakmice: Lazio – Spezia, Lecce – Cremonese, Sampdoria – Monza, Sassuolo – Salernitana, Atalanta – Fiorentina i Juventus – Bologna, dok će u ponedjeljak posljednju utakmicu ovog kola odigrati Verona – Udinese.