Damir Milačić, trener Šibenke, poželio je pobjedom započeti košarkaški maraton, kako je nazvao ovu sezonu, i u tome uspio. Njegova mlada momčad svladala je kudikamo iskusniji Dinamo zahvaljujući silnoj energiji i dobroj obrani, izuzev na rutineru Markoti, koji je Narančastima zabio pet trica u drugo…

Главная страница » Na Baldekinu pao Dinamo: pomlađena momčad Šibenke pobjedom otvorila novu sezonu, pogledajte fotogaleriju

Damir Milačić, trener Šibenke, poželio je pobjedom započeti košarkaški maraton, kako je nazvao ovu sezonu, i u tome uspio. Njegova mlada momčad svladala je kudikamo iskusniji Dinamo zahvaljujući silnoj energiji i dobroj obrani, izuzev na rutineru Markoti, koji je Narančastima zabio pet trica u drugom poluvremenu na istu fintu.

Bila je to utakmica s puno rezultatskih amplituda. U prvom poluvremenu domaćini su imali dvoznamenkastu prednost (34:24). Međutim, Šibenka je loše napadački otvorila drugo poluvrijeme. U prvih pet minuta treće četvrtine postigli su samo dva koša. Iskoristili su to Zagrepčani i otišli na plus 10 (44:54).

Dugo se Šibenka mučila sa šutom. Prvu tricu pogodili su tek iz osmog pokušaja (Skorić). U jednom momentu u trećoj četvrtini Narančasti su imali očajnih 3/22 izvan linije 6,75. Međutim, Šibenkini vanjski igrači proradili su u samoj završnici. Prije svih silno brzi playmaker Srđan Brocić, koji je bio Šibenkin motor. Njemu se priključio s nekoliko preciznih šuteva i Bruno Rebić, pa je na konto Narančastih sjela iznimno važna pobjeda koja bi im trebala biti vjetar u leđa za nastavak sezone.

– Iskreno, malo nas je ‘pojela‘ i trema. međutim, publika nam je dala važan impuls koji nas je nosio do pobjede. Nadam se kako ćemo u idućim utakmicama igrati s manje grča- kazao je Srđan Brocić, jedan od junaka Šibenkinog slavlja u prvoj službene utakmici ove sezone.

Šibenka- Dinamo 78:71 (20:14, 19:20, 17:20, 22:17)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 300. Suci: Martin Vulić, Josip Jurčević i Josip Modrić.

Šibenka: Skorić (9), Bobek, Klarin, Rebić (10), Pleadin (2), Gulin (1), Howard (5), Brocić (19), Antić, Jambrović (18), Šarić, Paić (14).

Dinamo: Cvitanović (13), Garafolić (8), Jakšić, Škarica, Malekinušić, Klepo, Majić, Novačić (2), Vučić (15), Cvitković (16), Dugandžić (2), Markota (15).